Презентація магістерської програми «Врегулювання конфліктів та медіація»

Сьогодні, 29 вересня 2017 року, у конференц-залі Адміністративної ради КПІ імені Ігоря Сікорського відбулися урочистості з нагоди відкриття магістерської програми «Врегулювання конфліктів та медіація». Програма започаткована на факультеті соціології і права КПІ імені Ігоря Сікорського.

У заході взяли участь: Якименко Ю.І., Перший проректор КПІ імені Ігоря Сікорського; Черниш В.О., Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньопереміщених осіб України; Джудіт Гоф, Повноважений Посол Великої Британії в Україні; Кристоф Шпеті, Тимчасовий повірений у справах Посольства Швейцарії в Україні; викладачі з британських та швейцарських університетів, викладачі ФСП КПІ імені Ігоря Сікорського та учасники програми.

Магістерська програма «Врегулювання конфліктів та медіація», створена колективом ФСП у співпраці з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та закордонними партнерами, є вкрай важливою для сучасного українського суспільства, адже вона передбачає підготовку фахівців, спрямованих саме на невійськове вирішення конфліктів. Розуміючи суспільну значущість такого роду програми, університет дуже оперативно відреагував на пропозицію Міністерства – і ще навесні Методична та Вчені ради КПІ імені Ігоря Сікорського одноголосно схвалили та підтримали створення нової спеціалізації в рамках підготовки магістрів за спеціальністю «Соціологія». Слід зазначити, що попит на цю програму дуже високий, тому університет не тільки повністю виконав план набору з державного замовлення, але має студентів, що навчаються на програмі за власні кошти. Навчальний план, розроблений фахівцями університету спільно з закордонними партнерами, включає різні блоки дисциплін: від соціологічних і правничих до – управлінських.

Викладачі кафедри теорії та практики управління, які брали участь у даному заході, забезпечують управлінську підготовку в межах програми «Врегулювання конфліктів та медіація». Зокрема, наші фахівці є розробниками наступних навчальних дисциплін управлінського блоку: “Стратегічне планування у конфліктовирішенні та миротворенні”, “Запобігання конфліктів та забезпечення сталого миру”, “Конфліктовирішення, медіація та миротворення”, “Лідерство та антикризовий менеджмент”, “Моделювання та прогнозування соціальних конфліктів”.

Науковий керівник кафедри теорії та практики управління Мельниченко А.А. презентував модель підготовки фахівців із питань врегулювання конфліктів, охарактеризувавши набір майбутніх компетентностей, якими володітиме випускник магістерської програми «Врегулювання конфліктів та медіація».

Виступ наукового керівника кафедри теорії та практики управління Мельниченка А.А.