Кальченко Лариса Володимирівна

Доктор педагогічних наук

Посада

Професор

Вчене звання

Доцент

Науковий ступінь

Доктор педагогічних наук (2021 р.)
Тема дисертації: «Теорія і практика превенції соціального сирітства в умовах територіальної громади міста»

Освіта

Вища освіта

1990–1995 рр.
Луганський державний педагогічний інститут ім. Т. Г. Шевченка Східноукраїнського університету
Спеціальність «Всесвітня історія та методика виховної роботи»

Магістратура

2004–2005 рр.
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка
Спеціальність «Соціальна робота»

Аспірантура

2005–2008 рр.
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка
Спеціальність 13.00.05 «Соціальна педагогіка»
Кандидат історичних наук (2009)
Захист дисертації на тему «Педагогічні умови соціального захисту бездоглядних дітей у притулках для неповнолітніх»

Докторантура

2011–2014 рр.
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка
Спеціальність 13.00.05 «Соціальна педагогіка»
Доктор педагогічних наук (2021)
Захист дисертації на тему «Теорія і практика превенції соціального сирітства в умовах територіальної громади міста»

Дисципліни

 1. Вступ до спеціальності соціальна робота
 2. Теорія та історія соціальної роботи
 3. Соціальна педагогіка
 4. Педагогіка
 5. Методи і технології соціальної роботи
 6. Дослідницька діяльність в соціальній роботі
 7. Професійна майстерність соціального працівника
 8. Тренінг з формування усвідомленого батьківства ДВВС
 9. Методологія наукових досліджень в соціальній роботі
 10. Сучасні інновації в педагогіці вищої школи

Сфера наукових інтересів

 • інновації в соціальній роботі, соціальній педагогіці та психології;
 • превенція соціального сирітства; профілактика девіантної поведінки;
 • електронне (онлайн-) навчання; інтерактивні технології навчання і виховання;
 • підготовка фахівців соціальної сфери.

Наукові профілі

Google Scholar
ORCID
Publons (Researcher ID)

Стажування, курси підвищення кваліфікацї та сертифікати

 1. Міжнародний проєкт (мікро-грант) «Гендерні аспекти соціальної стійкості територіальних громад» в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства у 2021-2023 рр.», який реалізовує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу (з квітня 2022 р. увійшла до складу проєктної групи міжвузівської дослідницької команди Центру соціальних досліджень Сумського державного університету, якою, спільно з ВГО «Жіночий консорціум України» було проведено дослідження спрямоване на оцінку рівня соціальної стійкості громадян і громад України шляхом аналізу потреб, бар’єрів доступу до послуг, політичної та громадської участі, здатності вразливих груп жінок та чоловіків справлятися із викликами в умовах воєнного стану) (2022 рік).
 2. Міжнародний проєкт (мікро-грант) «Соціальна стійкість територіальних громад в умовах воєнного стану: спроможність до відновлення та розбудови» (на умовах міжвузівської співпраці з Центром соціальних досліджень Сумського державного університету в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (2022 рік).
 3. Міжнародний проєкт „Програма підтримки сімей та захисту прав дітей „СОС Дитяче Містечко Україна” Міжнародної благодійної організації SOS-Kinderdorf International (Австрія), який реалізовувався на території Луганської області (входила до складу проєктної групи викладачів кафедри соціальної педагогіки ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» зі здійснення науково-методичного супроводу пілотного проєкту з розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та таких, які мають ризик втратити батьківське піклування, у співпраці з Луганським обласним відділенням МБО „БФ „СОС Дитяче містечко” (2012 – 2021 рр.).
 4. Міжнародний проєкт «Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді» (за підтримки UNICEF і Німецького банку розвитку та «Мережі за права дитини» (Консорціум благодійних та громадських організацій України орієнтованих на захист прав та інтересів дітей) спільно з фахівцями Луганського обласного відділення Міжнародної благодійної організації «SOS Children’s Villages International» (м. Сєверодонецьк, Луганська обл.) (2019 – 2020 рр.).

Практичний досвід, експертна та громадська діяльність

З 2016 року й по теперішній час – членкиня Науково-методичної комісії № 11 з охорони здоров’я та соціального забезпечення сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (підкомісії 231 – соціальна робота щодо розробки стандартів вищої освіти України).

З 2021 року – віце-президентка Громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання надавачів соціальних та реабілітаційних послуг».

З 2021 року – членкиня редколегії наукового журналу «Вісник Львівського університету. Серія: Педагогічна» (збірник наукових праць внесений до Переліку фахових наукових видань України (категорія “Б”) з педагогічних наук (спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта, 014 Середня освіта (за спеціалізаціями), 015 Професійна освіта, 016 Спеціальна освіта, 231 Соціальна робота ) відповідно до Наказу МОН України від 19.04.2021 р., № 420.

З 2013 – 2014 роки – заступник головного редактора наукового журналу „Соціальна педагогіка: теорія та практика” (внесеного до переліку наукових фахових видань України: серія «Педагогічні науки» (Постанова президії ВАК України від 14.10.2009 року № 1-05/4)), член редакційної колегії наукового журналу ,,Вісник Луганського національного університет імені Тараса Шевченка (педагогічні науки)” (Наказ Міністерства освіти і науки України № 793 від 04.07.2014 р.).

З 2013 по 2015 роки – розробник і виконавець бюджетної теми ,,Превенція соціального сирітства в умовах територіальної громади міста” (№ держреєстрації 0113U001778, код КПКВ 2201020 – ,,Фундаментальні дослідження у вищих навчальних закладах та наукових установах”).

З 2005 по 2010 роки – молодший науковий співробітник Науково-дослідного центру з проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (займалась розробкою і науково-методичним супроводом соціальних проєктів щодо: соціального захисту бездоглядних дітей; сімей, які потрапили у складні життєві обставини та проблеми формування усвідомленого батьківства молоді, створення прийомних сімей та ДБСТ, реалізація яких відбувалася спільно з Луганським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді).

З 2005 по 2007 роки – членкиня тренерської студії щодо організації та проведення просвітницьких тренінгів (брала участь у реалізації соціального проекту «Покращення якості послуг дітям і сім’ям у громаді» (Християнського дитячого фонду (нині Український фонд «Благополуччя дітей»)) щодо підготовки фахівців соціальної сфери до роботи з різними категоріями сімей та дітей, реалізація якого відбувалася на базі громад м. Луганська, м. Києва, м Севастополя).

Навчально-методичні праці

Інформація оновлюється

Деякі публікації

Інформація оновлюється

Back
День відкритих дверей ФСП
Бакалаврат 2024
Магістратура 2024
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
Думка студентів про факультет і навчання
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email