Разом до перемоги! Міжнародна підтримка та солідарність з Україною під час війни (23–30.03.2022)

Економіка

До переліку з понад 230 компаній, які вже завершили/призупинили свою діяльність/інвестиції у державі-агресорі, додалися такі:

Нафтогазова промисловість

🇨🇳 Sinopec (China Petroleum & Chemical Corporation) (друга за обсягами видобутку нафти і газу компанія КНР)
🇯🇵 ENEOS Corporation
🇯🇵 Idemitsu Kosan Company
🇨🇦 Calfrac Well Services

Банківські та фінансові послуги

🇺🇸 Bloomberg L.P. (фінтех і медіа, одна з ключових компаній-постачальників фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків)
🇺🇸 Fitch Ratings Inc. (анулювання рейтингів підсанкційних компаній міжнародним рейтинговим агентством)
🇫🇷 Axa S.A. (страхування)
🇦🇪 Mubadala Investment Company (призупинення інвестицій від суверенного фонду)
🌐 Закриття офіса ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку)

ІТ, телекомунікації, технології, електроніка та побутова техніка

🇩🇪 SAP SE (програмне забезпечення)

Транспорт і логістика

🇱🇰 SriLankan Airlines (авіакомпанія)
🇫🇮 VR Group (вантажні ж/д перевезення)
🇸🇪🇩🇰 PostNord AB (поштова служба)

Будівництво та інжиніринг

🇨🇭 Geberit (сантехніка)
🇨🇭 Holcim Group (будівельні матеріали)

Харчова промисловість

🇨🇭 Nestlé S.A. (не всі бренди)
🇩🇰 Carlsberg Group (пивоварна компанія)
🇳🇱 Heineken N.V. (пивоварна компанія)
🇨🇭🇺🇸 Philip Morris International Inc. (тютюнова компанія)

Одяг і спортивні товари

🇫🇷 Decathlon (спортивні товари)
🇵🇱 LPP Spółka Akcyjna (одяг – Reserved, House, Cropp, Mohito та Sinsay)

HoReCa

🇺🇸 Hyatt Hotels Corporation (готельний бізнес)
🇫🇮 Hesburger (громадське харчування)

... а також

🇺🇸 Ball Corporation (алюмінієва упаковка)
🇺🇸 Johnson & Johnson (товари особистої гігієни)
🇨🇭 Curaden AG (медичне обладнання, стоматологія)
🇳🇱 Prosus N.V. (зупинка діяльності OLX Group та інформація щодо Avito)

Заборона експорту, імпорту та інші обмеження

🇯🇵 Експорт люксових автомобілів, мотоциклів, алкогольних напоїв, косметики, творів мистецтва та ювелірних виробів
🇰🇷 Експорт напівпровідників, чіпів, мікросхем і комп’ютерів
🇵🇱 Заборона на імпорт російського вугілля
🇫🇮 Припинення залізничного сполучення між Гельсінкі та Санкт-Петербургом, а також залізничних прикордонних пунктів
🌐 Оператор зв’язку «Мегафон» виключили з GSMA (Асоціація «Спеціальна Група Мобільних технологій» – міжнародне об’єднання операторів мобільного зв’язку)

Блокування активів

🇬🇧 Арешт яхти (38 млн £)
🇨🇿 Замороження активів («сотні мільйонів крон»)

Окрім вищезазначених компаній важливим є те, що у низці держав 🇳🇱🇧🇪🇨🇿🇮🇪 висилають російських дипломатів через можливе шпигунство

Культура

🇨🇭 Виділення коштів для надання фінансової допомоги на охорону культурної спадщини України (750 000 швейцарських франків) та створення україномовного книжкового фонду (140 000 швейцарських франків)

🇺🇸 На церемонії вручення «Оскара» достатньо багато гостей вдягли стрічки, значки або аксесуари у кольорах нашого прапора. Також безпосередньо під час самої церемонії було оголошено хвилину мовчання на знак підтримки українського народу

🇬🇧 У Бірмінгемі за ініціативи Комітета з надзвичайних справ DEC Ukraine Humanitarian Appeal відбувся благодійний концерт Concert for Ukraine, на якому виступили дуже популярні виконавці, серед яких Ед Ширан, Том Оделл, Каміла Кабейо Емілі Санде тощо, а також наша Джамала. Було зібрано 16 мільйонів доларів США на гуманітарну допомогу

🌐 27 березня відбувся міжнародний благодійний телемарафон-концерт Save Ukraine – StopWar, під час якого збиралися кошти на гуманітарну допомогу. Серед виконавців виступили Sting, Salvador Sobral, Nino Katamadze, Океан Ельзи, Monatik, Тіна Кароль, The Hardkiss, Один в каное тощо. Окрім концерту можна було переглянути на:
– включення з мітингів на підтримку України з 🇺🇸🇬🇧🇩🇪🇫🇷🇮🇹🇵🇱🇱🇹🇨🇿🇮🇱;
– міні-промови на підтримку України президентів або прем’єр-міністрів 🇺🇦🇺🇸🇨🇦🇪🇺🇫🇷🇵🇱🇱🇹🇱🇻🇪🇪🇳🇱🇨🇭🇦🇹🇨🇿🇸🇰🇸🇮🇭🇷🇮🇪🇪🇸🇲🇹🇬🇷🇷🇴🇧🇬🇬🇪🇦🇱🇬🇹 (Гватемала);
– звернення перших леді 🇺🇦🇵🇱🇨🇦🇱🇻🇱🇹🇦🇹🇮🇱🇦🇱

Ініціатор і автор щотижневого дайджесту
«Разом до перемоги! Міжнародна підтримка та солідарність з Україною під час війни»

Балашов Дмитро Валерійович