,

Про досвід впровадження нової дисципліни «Інформація та інформаційно-комунікаційні технології у правничій діяльності»

Нещодавно на кафедрі інформаційного права та права інтелектуальної власності була впроваджена нова навчальна дисципліна.

Науково-педагогічний склад кафедри вважає, що саме для першокурсників юристів є важливим:

  • формування перших правничих компетентностей:
  • вміння пошуку джерел юридичної інформації;
  • навички аналізу тексту із визначеною метою;
  • письмове викладення юридичної аргументації тощо.
  • вміння оформлювати творчі роботи з юридичної тематики відповідно до вимог;
  • вміння студентів критично мислити та застосовувати різні стратегії під час роботи з інформаційними ресурсами.

Саме тому в цьому навчальному році для студентів першого курсу бакалаврату почав викладатись новий курс «Інформація та інформаційно-комунікаційні технології у правничій діяльності».

Семестр пройшов на одному диханні – лекції, семінари, консультації щодо виконання творчих завдань, прослуховування їх захистів, дискусії. Студенти навчались працювати з різноманітними базами даних правової та наукової інформації, раціонально здійснювати пошук першоджерел інформації, самостійно формувати тему, мету, завдання та план творчого дослідження.

Було важко визначатись з методикою викладання та проведення семінарів, постійно доводилось її вдосконалювати та адаптувати. Але надихало те, що студенти з ентузіазмом зустрічали майже всі «експерименти» і навіть творчо їх розвивали. Крім того, мотивувало ще й те, що загальний рівень творчості та якості виконання завдань студентами помітно зростав.

На завершення курсу було зроблено опитування серед студентів. Виявляється, що це є корисним тому, що чітко ідентифікуються найцікавіші практики, які сподобались студентам. Щодо здобутків, то вони показані на діаграмі.

Детальніше можна переглянути за цим лінком.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.