Техніка для прийняття рішень «Квадрат Декарта»

Прийняти рішення допоможе легка техніка – квадрат Декарта. Це найпростіший спосіб для прийняття рішень. Сенс її в тому, що при розгляді проблемної ситуації необхідно поставити собі 4 питання і проаналізувати відповіді.

1. Що буде, якщо це трапиться? (Що мені від цього буде, які плюси).
2. Що буде, якщо цього не трапиться? (Все буде, як і колись, які плюси від неотримання).
3. Чого не відбудеться, якщо це трапиться? (Негативні сторони від отримання того, що ми хочемо).
4. Чого не відбудеться, якщо цього не трапиться? (Негативні боку він неотримання того, що ми хочемо).

Варто на це питання звернути особливу увагу. Коли ви його задаєте, мозок може захотіти проігнорувати його, адже в пропозицію є подвійне заперечення. Ще відповіді можуть бути ідентичні з тими, які ви отримали в першому питанні. Потрібно не допустити цього.

Чому ця техніка допомагає прийняти рішення?
«Квадрат Декарта» прояснює наслідки вашого рішення. Дуже часто, коли потрібно прийняти рішення, ми зациклені на одному питанні: що буде, якщо це трапиться? «Квадрат Декарта» допоможе розглянути ту ж ситуацію з 4 різних сторін.