Топ-5 професійних навичок 2021 року

Зібрали для вас усю відому інформацію про тренди 2021 року та затребувані професійні навички постковідної епохи, щоб ви встигли підготуватися до змін. Отже, ось навчики, які потрібно опанувати, щоб не пасти задніх у 2021.

Когнітивна гнучкість
Сюди перш за все належать адаптивність та креативність. Тобто вміння швидко пристосуватися до змін у навколишньому світі та здатність бути креативним попри будь-що. Вважається, що людина з розвиненою когнітивною гнучкістю відчуває приплив енергії від кардинальних змін. Тому таких людей пандемія не налякала — вони швидко адаптувалися до невідомого та приймали успішні рішення.

Емоційний інтелект
Цій навичці прогнозували майбутнє ще задовго до пандемії, карантин лише прискорив процес збільшення попиту на працівників, що володіють емоційним інтелектом. Адже саме він допомагає керувати негативними переживаннями та тверезо приймати ефективні рішення. Емоційний інтелект дає змогу відчувати емоції інших, контролювати власні та будувати успішну кар’єру.

Футурологічне мислення
Це здатність людини передбачати різноманітні події та їх вплив на її галузь роботи, професійні тенденції. Для розвитку цієї навички не потрібно нічого особливого, ви маєте лише бути в курсі потенційних змін та навчитися нестандартно мислити.

Міждисциплінарність
У кризові періоди як ніколи стають потрібні фахівці, що експертні не лише у своїй вузькій галузі. Тому у 2021 цінуватимуться працівники широкого профілю. Роботодавці вважають, що такі співробітники мають більше знань, гнучких навичок та можуть повністю зануритися у робочий процес зі суміжної спеціальності.

Ефективне керівництво
В умовах, коли офіси перейшли на віддалену роботу, керувати людським потенціалом стало важче. Тому для керівних посад у нових умовах особливо затребуваними стали навички ефективного керівництва. Такий people management дозволить вибудувати більш продуктивну роботу, навчити працівників керувати власним часом та стресом і досягати результатів, попри зовнішній світ.