Відкрита лекція від юристів-практиків

Сьогодні на відкритій лекції занурились у атмосферу справжнього процесуального змагання наші студенти-першокурсники.

Так вдало спрацювала комбінація плану (на боці прокурора) і шансу (на боці адвоката) в один із перших зимових ранків. То ж відкрилась студентам унікальна можливість доторкнутись до практичного боку роботи прокурора в кримінальних провадженнях проти високопосадовців (за звинуваченнями у корупційних злочинах). І щедро ділився таким власним досвідом прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрій Вікторович Перов. А в області «крихких» етичних субстанцій Андрій Вікторович торкнувся ще і успішного власного захисту професійної честі (на рівні Великої Палати Верховного Суду). Так завершилась на позитивній ноті частина віртуальних мандрів у царину прокурорської етики.

А щільність графіку та поклик справ державної важливості відкрив можливість для продовження етичної тематики одразу ж з боку і професії адвоката – споконвічного процесуального суперника прокурора. У цій ролі виступив професійний адвокат, кандидат юридичних наук, викладач нашої кафедри та ще і слідчий в минулому Євген Валентинович Дехгтярьов.

Євген Володимирович поділився поглядами на кримінальне провадження з протилежного боку, звернув увпгу на високу місію адвоката на сторожі законності (поряд з захистом інтересів клієнта в основному фокусі), а також застеріг студентів про притаманні цій професії ризики професійної деформації.

Ось такий цікавий початок учбового дня був у студентів в цю п’ятницю 3 грудня.