10 музичних композицій, які найкраще знімають стрес

Стрес – це неспецифічна реакція організму на ситуацію, яка вимагає, більшої чи меншої функційної перебудови організму, для адаптації. Стан, в результаті якого підвищується функційний резерв організму, відбувається його адаптація до стресового фактору, називають еустресом, тобто корисним стресом. Руйнівний процес, який погіршує психофізіологічні функції організму, називають дистрес, тобто шкідливий стрес.

Музика – один із найпоширеніших і популярних способів позбавлення від стресу та тривоги. У наукових дослідженнях йдеться про
позитивний вплив різних музичних жанрів на стан головного мозку та настрій, а в сучасній психології навіть є метод «музикотерапії».

За результатами експерименту британські вчені-нейробіологи з лабораторії мозку Mindlab International склали рейтинг з 10 музичних композицій. За словами доктора Девіда Льюїс-Ходжсона, керівника дослідження, розмірена композиція під назвою Weightless, яка очолила цей рейтинг, впоралася зі своїм «заспокійливим» завданням настільки добре, що може знизити загальний рівень тривоги на значні 65%.

Ось і повний список «антистресових» композицій:
10. “We Can Fly”, Rue du Soleil (Caf Del Mar).
9. “Canzonetta Sull’aria” (Моцарт).
8. “Someone Like You” (Adele).
7. “Pure Shores” (All Saints).
6. “Please Do not Go” (Barcelona).
5. “Strawberry Swing” (Coldplay).
4. “Watermark” (Enya).
3. “Mellomaniac (Chill Out Mix)” (DJ Shah).
2. “Electra” (Airstream).
1. “Weightless” (Marconi Union).