Дайджест «Консультації Першої інноваційної онлайн юридичної клініки КПІ ім. Ігоря Сікорського» №10

Моя дружина має народжувати чи можу я взяти відпустку?

Так, відповідно до статті 19-1 ЗУ «Про відпустки» чоловіку, дружина якого народила дитину надають одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів), яка надається не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.

У мене відпустка на роботі 24 дні. Я вже брав відпустку 6 днів і зараз хочу ще 10. А кадровик каже що я маю взяти 14. Що вона від мене хоче і нащо мені ті 14 днів якщо я хочу 10?

Відповідно до статті 12 ЗУ «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Отже ви вже брали відпустку 6 днів, якщо вам нададуть ще 10, то у вас залишиться 8 днів. І не буде обов’язкових, визначених законом безперервних 14 днів. В такому випадку при перевірці можуть оштрафувати підприємство за порушення вимог ЗУ «Про відпустки». Саме тому у відділі кадрів вас просять піти у відпустку саме на не менше ніж 14 календарних днів.

До Юридичної клініки за юридичною консультацією звернувся громадянка (ххх), вказувала, що отримує спадщину, проте нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину через відсутність оригіналів документів на квартиру, які громадянка втратила.

Правова консультація:

  1. Звернутися до суду за місцем знаходження квартири з позовом про визнання права власності.

Правова позиція:

Відповідно до статті 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину

А також пунктом 3 статті 1296 ЦК України визначено, що Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Статтею 392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

До Юридичної клініки за юридичною консультацією звернувся громадянин (ххх), який перебуває у зареєстрованому шлюбі з громадянкою України (ххх), яка проживає в окупованому місті Донецьк де і був зареєстрований шлюб у 2010 році. Вказаний шлюб бажає розірвати.

Правова консультація:

Звернення до суду з позовом про розірвання шлюбу.

Обов’язково долучити копію свідоцтва про шлюб.

Правова позиція:

Ч. 3 ст. 105 СК України передбачено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу. Згідно ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Як передбачено ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України “Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції” справа підсудна Слов’янському міськрайонному суду Донецької області.

До Юридичної клініки за юридичною консультацією звернувся громадянин (ххх), якому орган соціального забезпечення КМДА не нарахував субсидію на оплату комунальних платежів, що призвело до заборгованості по сплаті за користування газом. Проте, він будучи пенсіонером та заслуженим працівником освіти України, має право на таку субсидію.

Правова консультація:

Звернутися до голови КМДА з заявою про скасування рішення органу соцзабезпечення КМДА.

У разі відмови, звернутися до суду з позовною заявою про скасування рішення КМДА.

Правова позиція:

Постанова КМ України № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі – Постанова №848) в редакції на час прийняття рішення про не призначення субсидії.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

До Юридичної клініки за юридичною консультацією звернувся громадянка (ххх), вказала, що є власницею торгівельної марки , проте її знак використовують юридичні особи по всій країні.

Правова консультація:

Провести експертизу тотожності її знаку та знаків, що використовуються іншими особами.

Враховуючи висновок експертизи звернутися до суду з вимогою до всіх виявлених осіб про заборону такого використання та стягнення збитків завданих незаконним використання знаку для товарів та послуг.

Правова позиція:

Стаття 426. ЦК України встановлює, що особа, яка має виключне право дозволяти використання об’єкта права інтелектуальної власності, може використовувати цей об’єкт на власний розсуд, з додержанням при цьому прав інших осіб.

Використання об’єкта права інтелектуальної власності іншою особою здійснюється з дозволу особи, яка має виключне право дозволяти використання об’єкта права інтелектуальної власності, крім випадків правомірного використання без такого дозволу, передбачених цим Кодексом та іншим законом.

Стаття 495 ЦК України передбачає, що власнику має виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, в тому числі забороняти таке використання.

Формулювання запитань збережено в оригіналі.
Консультації носять ознайомчий характер.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
ФСП School ⚡️ Зимова школа демократії ФСП
Вступ на бакалаврат
Вступ до магістратури
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
День відкритих дверей
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email