День пам’яті Жертв Бабиного Яру

29 вересня 2021 року – 80-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві, які нацисти вчинили у 1941-1943 роках. День пам’яті Жертв Бабиного Яру Україна відзначає щороку 29 вересня.

29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва.

Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року вони вбили понад 50 тисяч людей, в тому числі і дітей. За роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тис. людей. Розстріли тривали аж до визволення Києва від окупантів.
Ця трагедія стала всесвітнім символом Голокосту.

Пам’ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні і є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті і поліг у братській могилі Бабиного Яру.

Пам’ятаємо. Ніколи знову!