Навчальна лекція відомого норвезького миротворця Стейнара Бріна (директор Академії Нансена)

30 листопада 2020 року для студентів, які вивчають навчальну дисципліну «Медіація в юридичній практиці», було проведено навчальну лекцію з залученням відомого норвезького миротворця, директора Академії Нансена (Ліллехаммер, Норвегія) Стейнара Бріна. Онлайн-лекцію організовано кафедрою публічного права нашого факультета.

Головна тема лекції

Розкриття поняття діалогу як невід’ємної частини врегулювання конфліктів та медіації.

Мистецтво вирішення конфліктів

Більше двох годин відомий вчений присвятив розкриттю перед студентами важливих аспектів мистецтва вирішення конфліктів, а саме:
– вибудовування ефективного діалогу при вирішенні конфліктів;
– розкриття ключових відмінностей між поняттями діалогу та медіації;
– застосування діалогу як ефективного механізму медіаційного процесу.

З власного досвіду миротворець ділився прикладами ефективних способів регулювання спорів в окремих сферах суспільних відносин: від сімейних конфліктів до конфліктів у сфері міжнародних відносин.

Окрему увагу вчений приділив Україні, поділившись власними ідеями та думками зі студентами щодо можливих способів налагодження ефективного переговорного процесу на Сході України.

Крім того, Стейнер Брін розповів студентам про діяльність норвезького Центру миру та діалогу Нансена та його роль під час миротворчої роботи в Україні.

Наприкінці лекції студенти мали можливість задати власні питання відомому вченому, та подискутувати щодо тем, які стосувалися сучасних політичних викликів України, конфлікту у Нагорному Карабаху, Косово та ролі діалогу в процесі налагодження миру.