Перший камінь спотикання на території КПІ ім. Ігоря Сікорського

У п’ятницю, 8 жовтня 2021 року, на території КПІ ім. Ігоря Сікорського було встановлено перший камінь спотикання на вшанування пам’яті Георгія Карловича Бріфа, випускника та викладача Політехнічного інституту. У 1941 році Георгій Карлович разом із дружиною Розалією Бріф був убитий нацистами у Бабиному Яру.

«Камені спотикання» – це проект, започаткований у 1996 році німецьким скульптором Гюнтером Демнінгом на вшанування жертв нацизму. Ідея проекту в тому, щоби вшанувати пам’ять загиблих або постраждалих у місці, напряму пов’язаному із їхнім правом вільного вибору – місця проживання або роботи. Як також було зазначено на відкритті, проект також дозволяє пригадати жертв поіменно. Для цього дослідницькі групи перед встановленням каменю проводять наукову розвідку біографій людей, яким присвячені пам’ятні знаки.

У різних куточках світу встановлено вже понад 50 тисяч таких знаків. Камінь спотикання на вшанування Георгія Бріфа став десятим, встановленим у Києві цієї осені.

Встановлення каменю спотикання на території КПІ відбулося за ініціативи Український центр вивчення історії Голокосту та Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

(Світлана Осіпчук)