Blog

Показ фільму «Варшавське повстання»

17 вересня 2015 року | Київ | Будинок кіно | вул. Саксаганського, 6 | Синій зал | Початок сеансу о 19:00 | Вхід за запрошеннями

Показ відбудеться за участі керівника відділу освіти Музею Варшавського повстання д-ра Кароля Мазура

1 вересня 1939 року гітлерівський ІІІ Рейх нападає на Польщу із заходу. Розпочинається Друга світова війна. За два з половиною тижні, 17 вересня, зі сходу Польщі наносить удар Радянський Союз. Кліщі, що затискаються на Польщі, є результатом потаємної угоди – пакту Молотова-Ріббентропа.

До історичних джерел належить все те, звідки ми можемо отримати відомості про минуле. У нинішні часи перед нами інший образ минулого, що формувався, не лише спираючись на пропагандистську діяльність людиноненависницької влади, а й на пам’ять мільйонів її жертв та роботу незалежних істориків. Робота над створенням образу минулого триває й надалі, і часом, замість прямувати до правди про жертв і злочинців, збочує на шлях, який хотілось би вважати кошмаром минулого.

ВАРШАВСЬКЕ ПОВСТАННЯ

Автор ідеї: Ян Комаса, сценарій: Ян Олдаковський, Пiотр Слівовський, Йоанна Павлюшкєвіч, діалоги: Йоанна Павлюшкєвіч, Міхал Суфін / 2013 / 85 хв.

«Варшавське повстання» – це перший на світі художній фільм, повністю змонтований з документальних матеріалів, що розповідає про зазначену історичну подію очами двох молодих репортерів, що є свідками повстанських битв. У фільмі використано автентичну кінохроніку 1944 року. Використовуючи сучасні технології колоризації і реконструкції аудіовізуальних матеріалів, а також запросивши до співпраці гроно знаменитих майстрів, автори реалізували проект, що не має світових відповідників.

Організатор: НСКУ, Будинок кіно

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.