Про досвід впровадження нової дисципліни «Інформація та інформаційно-комунікаційні технології у правничій діяльності»

Нещодавно на кафедрі інформаційного права та права інтелектуальної власності була впроваджена нова навчальна дисципліна.

Науково-педагогічний склад кафедри вважає, що саме для першокурсників юристів є важливим:

• формування перших правничих компетентностей:
  • вміння пошуку джерел юридичної інформації;
  • навички аналізу тексту із визначеною метою;
  • письмове викладення юридичної аргументації тощо.
  • вміння оформлювати творчі роботи з юридичної тематики відповідно до вимог;
  • вміння студентів критично мислити та застосовувати різні стратегії під час роботи з інформаційними ресурсами.

Саме тому в цьому навчальному році для студентів першого курсу бакалаврату почав викладатись новий курс «Інформація та інформаційно-комунікаційні технології у правничій діяльності».

Семестр пройшов на одному диханні – лекції, семінари, консультації щодо виконання творчих завдань, прослуховування їх захистів, дискусії. Студенти навчались працювати з різноманітними базами даних правової та наукової інформації, раціонально здійснювати пошук першоджерел інформації, самостійно формувати тему, мету, завдання та план творчого дослідження.

Було важко визначатись з методикою викладання та проведення семінарів, постійно доводилось її вдосконалювати та адаптувати. Але надихало те, що студенти з ентузіазмом зустрічали майже всі «експерименти» і навіть творчо їх розвивали. Крім того, мотивувало ще й те, що загальний рівень творчості та якості виконання завдань студентами помітно зростав.

На завершення курсу було зроблено опитування серед студентів. Виявляється, що це є корисним тому, що чітко ідентифікуються найцікавіші практики, які сподобались студентам. Щодо здобутків, то вони показані на діаграмі.

Детальніше можна переглянути за цим лінком.