Рутинні звички великих людей, які допомогли їм стати успішнішими

Рутинні звички великих людей, які допомогли їм стати успішнішими. Якщо подивитися на біографії багатьох відомих людей, то можна побачити, що чи не більшу частину їх денного розпорядку займала досить нудна й одноманітна робота. Вони мали звички, які виконували щодня. Що це були за звички та як вони впливали на їх продуктивність?

Ранній підйом. Навряд чи ви здивуєтеся, що багато успішних людей мають звичку рано вставати. Відносна самотність – це одна з найпривабливіших характеристик раннього підйому. Це можливість побути егоїстом, не відчуваючи почуття
провини перед членами сім’ї, можливість зробити все, що завгодно.

Починайте день із мотивації і рефлексії. Виділіть час на те, щоб трошки пригальмувати, подумати про своє життя, і переконатися, що ви входите мотивованим і усвідомленим у ваш новий день. Наприклад, Стів Джобс щоранку ставив собі таке питання: «Якби сьогодні був останній день мого життя, хотів би я зробити те, що збираюся зробити сьогодні?».

Дбайте про бадьорість мозку та тіла. Якщо хочете спробувати більш агресивний старт дня, візьміть приклад із мотиваційного спікера Тоні Роббінса. Щоранку він занурюється в басейн з
холодною (13-градусною) водою. Він стверджує, що це допомагає нагадати мозку, що коли ви кажете, що збираєтеся щось зробити, то робите це одразу – незалежно від того, наскільки важким це може здатися. Не обов’язково мати
особистий басейн для такої практики. Досить буде холодного душу. Дослідження стверджують, що це дуже корисно для вашого фізичного та психічного здоров’я.

Щодня записуйте десять думок. Приділяйте такому мозковому штурму час щодня і ви помітите відмінні результати. Ваш розум почне працювати швидше, і ви точно нічого не забудете. Чим більше цікавих думок ви придумаєте, тим імовірніше, що одна
з них стане першим кроком до величезного успіху.

Їжте повільніше. Багаті люди дозволяють собі витратити на обід трохи більше часу, тому що знають: мозку й тілу потрібно давати перепочинок. Працювати без перерв неефективно. Тому перестаньте їсти на бігу. Дозволяйте собі з чистою совістю насолоджуватися повноцінним прийомом їжі.

Виділяйте мінімум 15 хвилин на роздуми. Успішні люди щодня присвячують 15-30 хвилин роздумам. Намагайтеся побути наодинці з собою якісно, дайте відповідь на всі свої внутрішні
питання. Пам’ятайте, що 90% хвороб пов’язані зі стресом, тому забудьте про поспіх, не поспішайте і насолоджуйтеся моментами «тиші». Внутрішній баланс і гармонія з собою – невід’ємна частина успіху.

Кафедра психології та педагогікиза матеріалами каналу у Телеграм «Почни щось».