Участь першого заступника декана ФСП у слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

11 листопада 2020 року на базі Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій відбулися слухання на тему «Реформування вищої юридичної освіти в Україні: проблеми і перспективи».

Учасники комітетських слухань обговорювали проєкт Концепції розвитку юридичної освіти, розроблений спільними зусиллями робочої групи з питань розвитку юридичної освіти Комісії з питань правової реформи при Президентові України, МОН України та підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

У слуханнях взяли участь близько 120 представників правничої спільноти та інших зацікавлених осіб: Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, міністр юстиції України Денис Малюська, т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет, голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін, Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, народні депутати, керівники багатьох українських правничих шкіл, представники студентських організацій.

Учасники комітетських слухань звертали увагу на велику кількість ЗВО, які мають ліцензію на підготовку фахівців за спеціальністю 081 «Право». Також обговорювали місце спеціальності «Міжнародне право» в національній системі вищої освіти, запровадження так званої «наскрізної магістратури» для спеціальності «Право». Інтерес викликали пропозиції запровадження комбінованої (очно-дистанційної) замість заочної форми навчання. Жваву дискусію спричинило обговорення якості підготовки правників закладами вищої освіти зі специфічними умовами навчання.

Комітет з питань освіти, науки та інновацій протягом двох тижнів прийматиме пропозиції та зауваження до проєкту Концепції розвитку юридичної освіти.

Переглянити відео