Відкрита лекція судді Вищого антикорупційного суду України, кандидата юридичних наук Михайленко Віри Володимирівни

У четвер, 12 листопада 2020 року, на факультеті соціології і права відбулася відкрита лекція судді Вищого антикорупційного суду України, кандидата юридичних наук Віри Володимирівни Михайленко.

Першопочатково Віра Володимирівна ласкаво погодилась розкрити нашим студентам тему «Професія судді та слідчого судді: етичний вимір», запланованої просто в рамках загального курсу «Основи правничої діяльності та професійна етика». Та в дійсності, поряд зі студентами-першокурсниками, ця лекція на півтори години заволоділа повністю увагою ще й не одного викладача КПІ (зокрема, з кафедри господарського та адміністративного права). Жвава дискусія на початку пари, буквально «ліс рук» після питання «чи є ті, хто хотів би стати суддею?», зацікавлені погляди крізь спалахуючі час від часу об’єктиви веб-камер, та актуальні питання з залу по ходу. Все це було, а самі ці півтори години пролетіли ніби-то й зовсім не помітно.

В результаті студенти отримали унікальну нагоду почути з перших вуст про непростий кар’єрний поворот успішного адвоката у кримінальній юстиції з відкриттям нових широких горизонтів, і вже у судовій мантії. І про складний конкурс до новоствореного спеціалізованого суду, і про непросте поєднання ролі судді та просто людини, і про доброчесність, і про «повернення за шкільну парту», і про Бангалорські принципи почули наші першокурсники поряд із основним матеріалом навчального плану. Не без уваги залишився і момент суспільного резонансу навколо декларування статків високопосадовців (що виник на фоні останнього рішення Конституційного Суду України). Студенти дізналися і багато цікавого про правовий статус судді, віковий та професійний ценз в професії, а також про особливу функцію саме слідчого судді (на якому лежить судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальних провадженнях за підсудністю відповідного суду).

Та і класичне питання співвідношення «етики» й «закону» не обійшло увагою аудиторію в контексті області дисциплінарної відповідальності.

Дякуємо, Ваша Честь, за Вашу увагу нам у цей день та цей час!