Lists enlisted in 2017

Congratulations!

Celebration “Freshman Day” will be held on August 30, 2017. You can get acquainted with the holiday program on this link.
The composition of the academic groups will be published on the faculty website later. Keep up with the news!

For each academic group of freshmen, a studbook will be attached, which will contact students of their curatorial group and help to get together for the first-year student holiday on August 30.

054 Sociology

Places of state order
Full-time education
  1. Hrytsenko Polina Mykhailivna
  2. Diumina Olena Valeriivna
  3. Kisarets Karyna Ihorivna
  4. Kuksa Karina Mykolaivna
  5. Pikus Denys Valentynovych
  6. Polyshyn Liudmyla Romanivna
  7. Tolstova Mariia Serhiivna
  8. Iavorska Dariia Hennadiivna
  9. Iaryhina Anna Oleksandrivna
  10. Iakhno Dmytro Anatoliiovych

Source on the website of the Admissions Committee

Part-time education
  1. Kutnyi Taras Olehovych*

* admission of quotas

Source on the website of the Admissions Committee

At the expense of individuals and legal entities
Full-time education
  1. Abazi Vanessa
  2. Aslanova Yelyzaveta Alikivna
  3. Baranov Oleksandr Borysovych
  4. Veremchuk Valeriia Vadymivna
  5. Zarechenskyi Daniil Oleksiiovych
  6. Kadatskyi Yaroslav Bohdanovych
  7. Kuzmenko Mykola Oleksandrovych
  8. Kulakova Maryna Oleksandrivna
  9. Kurylo Oksana Mykolaivna
  10. Levenets Kostiantyn Ihorovych
  11. Malchevskyi Illia Serhiiovych
  12. Molchanova Valeriia Stanislavivna
  13. Chuhunov Volodymyr Oleksandrovych
  14. Shaulska Mariia Oleksandrivna
  15. Ianiuk Yevhenii Serhiiovych

Source on the website of the Admissions Committee

081 Law

Places of state order
Full-time education
  1. Khodakivskyi Mykola Petrovych*
  2. Bahnii Yana Oleksandrivna
  3. Vdovchenko Volodymyr Ivanovych
  4. Velychko Diana Oleksandrivna
  5. Hlynchak Tetiana Dmytrivna
  6. Holovatyi Artem Anatoliiovych
  7. Hrechana Anastasiia Oleksiivna
  8. Druz Vladyslava Dmytrivna
  9. Dubenets Anastasiia Serhiivna
  10. Diadenko Artem Stanislavovych
  11. Ivlieva Lada Serhiivna
  12. Kolomiiets Tetiana Viktorivna
  13. Pirlik Kyrylo Anatoliiovych
  14. Putii Karyna Yevhenivna
  15. Rudenko Diana Yuriivna
  16. Sliuzenko Vladyslav Volodymyrovych
  17. Fuksman Daniil Mykhailovych
  18. Tsarenkova Olha Dmytrivna
  19. Iurina Anna Valeriivna

* admission of quotas

Source on the website of the Admissions Committee

Part-time education
  1. Burlakov Denys Vasylovych*
  2. Brusylo Alona Valeriivna
  3. Buniak Bohdan Bohdanovych
  4. Hradko Viktoriia Volodymyrivna
  5. Melnychuk Oleksandr Ihorovych
  6. Myronova Anastasiia Dmytrivna
  7. Ponomarov Kostiantyn Serhiiovych
  8. Shvaher Snizhana Mykolaivna

* admission of quotas

Source on the website of the Admissions Committee

At the expense of individuals and legal entities
Full-time education
  1. Aleksandrova Anastasiia V’iacheslavivna
  2. Arzhanoi Hlib Yuriiovych
  3. Bazurin Volodymyr Ruslanovych
  4. Bebka Alina Valeriivna
  5. Biletska Kateryna Mykhailivna
  6. Bilskyi Andrii Oleksandrovych
  7. Blokha Valeriia Serhiivna
  8. Bondariev Maksym Stanislavovych
  9. Borysenko Nataliia Dmytrivna
  10. Burmak Anna Mykhailivna
  11. Varenia Maksym V’iacheslavovych
  12. Vaskovskyi Dmytro Oleksandrovych
  13. Velhus Eduard Serhiiovych
  14. Volodko Mykyta Mykhailovych
  15. Vorushchak Tetiana Volodymyrivna
  16. Halytska Anastasiia Anatoliivna
  17. Horoshko Oleksandra Andriivna
  18. Hudzykevych Denys Serhiiovych
  19. Hustyshkina Olena Yuriivna
  20. Deineka Illia Leonidovych
  21. Dymanov Andrii Yevheniiovych
  22. Dmytruk Anastasiia Pavlivna
  23. Zhadan Olena Yevheniivna
  24. Zholnovska Diana Petrivna
  25. Zhurba Artem Serhiiovych
  26. Zaitseva Krystyna Mykolaivna
  27. Ihnatenko Makar Valeriiovych
  28. Kanievska Olha Oleksandrivna
  29. Karnaruk Olena Viktorivna
  30. Kinchevska Inna Volodymyrivna
  31. Kovtiukh Volodymyr Vitaliiovych
  32. Koziatynskyi Leonid Serhiiovych
  33. Kolodii Maksym Hennadiiovych
  34. Konovalov Andrii Volodymyrovych
  35. Kordabnov Bohdan Volodymyrovych
  36. Kryvoruchko Alina Serhiivna
  37. Krytsun Tetiana Romanivna
  38. Kulikovskykh Anna Viktorivna
  39. Kukhar Anastasiia Oleksandrivna
  40. Kushchenko Dar`ia Oleksandrivna
  41. Lavrova Yelyzaveta Olehivna
  42. Lysykh Oksana Fedorivna
  43. Liakh Maksym Vadymovych
  44. Liakhova Diana Ruslanivna
  45. Mahdych Anastasiia Mykolaivna
  46. Mazurok Yana Olehivna
  47. Malko Serhii Mykolaiovych
  48. Martyniuk Dariia Serhiivna
  49. Mizyk Anastasiia Ivanivna
  50. Mishechkina Alina Hennadiivna
  51. Mordovtseva Yevheniia Oleksandrivna
  52. Nadieliaiev Tymur Yevhenovych
  53. Nankova Olha V’iacheslavivna
  54. Neborska Oleksandra Volodymyrivna
  55. Neklesa Vladyslav Andriiovych
  56. Nikitin Maksym Oleksiiovych
  57. Nikitina Oleksandra Volodymyrivna
  58. Nikitina Sofiia Vadymivna
  59. Novykova Polina Oleksandrivna
  60. Overko Maksym Andriiovych
  61. Oleksiuk Olha Viktorivna
  62. Osadchyi Oleksandr Yuriiovych
  63. Pavlenko Iryna Ivanivna
  64. Petrenko Maryna Petrivna
  65. Petrukhnova Valeriia Vasylivna
  66. Pohorilyi Roman Romanovych
  67. Polezhai Rita Serhiivna
  68. Popenko Elvira Olehivna
  69. Ryzha Nataliia Andriivna
  70. Svirchevskyi Dmytro Oleksandrovych
  71. Severenchuk Snizhana Volodymyrivna
  72. Semenenko Maksym Andriiovych
  73. Sihul Eduard Ihorovych
  74. Siora Serhii Oleksandrovych
  75. Soina Yuliia Ihorivna
  76. Solohub Nina Oleksandrivna
  77. Stotskyi Mark Andriiovych
  78. Stryhun Kateryna Andriivna
  79. Strutsenko Yevhenii Serhiiovych
  80. Sum Vladyslav Volodymyrovych
  81. Sukhenko Volodymyr Mykhailovych
  82. Tykhomyrova Yelyzaveta Oleksandrivna
  83. Tishakov Petro Yuriiovych
  84. Tofan Alina Olehivna
  85. Filipov Maksym Volodymyrovych
  86. Khachkhardzhy Nadiia V’iacheslavivna
  87. Khmara Ivan Oleksandrovych
  88. Khudiak Viktoriia Oleksandrivna
  89. Tsaruk Anastasiia Petrivna
  90. Tsiurkalo Artur Mykhailovych
  91. Chaika Alona Oleksandrivna
  92. Chumakova Anna Volodymyrivna
  93. Chuchui Mariia Oleksandrivna
  94. Shapoval Olha Volodymyrivna
  95. Shkyra Olena Serhiivna
  96. Shliakhov Danyla Romanovych
  97. Shumara Arkadii Arkadiiovych
  98. Shcherbak Danylo Olehovych
  99. Iuzhenkov Nikola Serhiiovych
  100. Iakymchuk Iryna Vladyslavivna
  101. Iakutchyk Ivan Oleksandrovych

Source on the website of the Admissions Committee

Part-time education
  1. Zakharova Viktoriia Oleksandrivna
  2. Pidluzhnyi Bohdan Mykolaiovych
  3. Podvazhuk Anna Mykolaivna
  4. Samoilenko Karyna Yuriivna
  5. Slipachyk Solomiia Vasylivna

Source on the website of the Admissions Committee

231 Social Work

Places of state order
Full-time education
  1. Bodian Roman Anatoliiovych*
  2. Vynnyk Anastasiia Oleksandrivna
  3. Iesina Kateryna Mykhailivna
  4. Karpovets Ruslana Leonidivna
  5. Kiriaieva Yuliia Mykytivna
  6. Mykhailiuk Mariia Volodymyrivna
  7. Mishchenko Anna Yaroslavivna
  8. Povalchuk Diana Vitaliivna
  9. Ptukha Kateryna Petrivna

* admission of quotas

Source on the website of the Admissions Committee

At the expense of individuals and legal entities

Enrolled missing.

281 Public Administartion

Places of state order
Full-time education
  1. Kokhan Diana Oleksandrivna*
  2. Bondarenko Nataliia Kostiantynivna
  3. Lunin Vladyslav Heorhiiovych
  4. Nedashkovska Anna Oleksandrivn
  5. Nikolaieva Kseniia Oleksandrivna
  6. Semehen Khrystyna Vitaliivna
  7. Taranovska Valeriia Valentynivna

* admission of quotas

Source on the website of the Admissions Committee

At the expense of individuals and legal entities
Full-time education
  1. Borysenko Yelyzaveta Viktorivna
  2. Vasyliuk Nataliia Petrivna
  3. Vovchuk Oryna Bohdanivna
  4. Herasymovych Anna Volodymyrivna
  5. Hinkul Mariia Volomyrivna
  6. Honchar Nik Olehovych
  7. Humeniuk Dar’ia Andriivna
  8. Ilchuk Vadym Petrovych
  9. Kazantsev Vladyslav Andriiovych
  10. Keba Olena Romanivna
  11. Klevchuk Olena Olehivna
  12. Kozlov Mykhailo Yuriiovych
  13. Kurakin Valentyn Oleksandrovych
  14. Lyzohub Viacheslav Viktorovych
  15. Mykytenko Bohdan Mykolaiovych
  16. Oliinyk Oleksandr Yuriiovych
  17. Parshykhin Anton Pavlovych
  18. Svirshchuk Oleksii Serhiiovych
  19. Synchuk Mariia Vasylivna
  20. Chebotarov Tymofii Stanislavovych
  21. Cherednichenko Bohdan Oleksandrovych
  22. Shariko Viktoriia Vadymivna
  23. Shevchuk Valeriia Stanislavivna
  24. Shymanovska Daryna Oleksandrivna
  25. Shchurova Viktoriia Vitaliivna
  26. Iakovenko Yana Anatoliivna
  27. Iatsenko Viola Oleksandrivna

Source on the website of the Admissions Committee

Part-time education
  1. Volokhata Maryna Ruslanivna

Source on the website of the Admissions Committee

Do not find yourself listed on the list or have questions about “What’s next?”

Selection committee of the faculty

+38 (044) 204 91 74
+38 (063) 115 73 91

Kyiv, 37 Peremohy avenue,
Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, build. 7, cab. 113 (1st floor)

Schedule work

Monday, Wednesday, Thursday – 14:00-17:00
Tuesday, Friday – 10:00-13:00
Saturday, Sunday is a day off
Bright days are a day off

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.