4 стратегії подолання страху

Стратегія 1. Залишатися в русі

Регулярна спортивна активність та вправи для розслаблення можуть впродовж тривалого часу послаблювати реакцію страху. Вони допомагають у незвичайних випадках, адже завдяки фізичному навантаженню розслаблення організму та його виснаження психологічно погано пов’язуються з реакцією страху. Та під час нападу паніки позитивний ефект може знівелюватися. Якщо дійде до зумовленої панікою гіпервентиляції (коли хтось задихається через брак повітря), медики рекомендують дихати в пакет, щоб знову нормалізувати співвідношення кисню та вуглекислого газу в крові.

Стратегія 2. Боротися зі страхом

Звільнитися від страху можна, пройшовши крізь нього. Для того, хто через перебільшений страх уникає ситуації чи якогось предмета, корисніше було б, навпаки, зустрітися з ними віч-на-віч. Тільки тоді буде змога пересвідчитися: нічого страшного не відбудеться. Це вимагає неабиякої сили волі, не руйнує страх, а зазвичай посилює уражену впевненість людини. Але треба обирати між двома стратегіями. Або керувати страхом, ухиляючись від нього. Це простий шлях, хоч і менш дієвий. Або концентруватися насамперед на відчуттях і не тікати від них. До того ж можна переживати ситуації, які лякаєть, градус напруги в яких зростає, – терапевти говорять про систематичну десенсібілізацію. Конфронтація найкраще діє тоді, коли людина поринає в найгірший зі сценаріїв, які може уявити. Інколи варто однин раз пройти крізь страшну ситуацію. Проте зазвичай треба повторювати її впродовж тривалого часу, щоб досягти успіху.

Стратегія 3. Сумніви щодо страхів і переживань

Тривога викликає в організмі стан тривоги. Чого саме вони бояться? Наскільки реально, що їхні побоювання здійсняться? Що може статися альтернативною й наскільки це ймовірно? Потім потрібно якомога реалістичніше перевірити ці мірковування на практиці або в розмові з іншими людьми. Постійно зважуючи імовірності, можна тримати під контролем перебільшені страхи. Мета – перетвори думку «я – безсилий» на заспокійливу самоінструкцію.

Стратегія 4. Самоконтроль

Страх виникає тоді, коли до побоювання якоїсь ситуації додається страх: «Якщо я піду на шопінґ, знову нападе паніка». Такі думки живлять розлади. Постійний страх перед страхом посилює ймовірність панічного зриву. Головна причина: люди стають дуже напруженими й сильніше зважають на ймовірні симптоми. Зорієнтовані на прийняття принципів лікування страху, вчать не боротися зі страхом, а спостерігати за всіма симптомами неупереджено. Медитації та тренінґи на уважність можуть допомогти виробити самоконтроль.

Джерело

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
День відкритих дверей ФСП
Бакалаврат 2024
Магістратура 2024
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
Думка студентів про факультет і навчання
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email