Як пережити важкий день: 9 лайфхаків від психотерапевтів
Іноді день не вдається зі самого ранку і, здається, що весь світ налаштований проти нас. Яки роблять психотерапевти, коли у них усе
валиться з рук? Розкриваємо секрети тих, хто розуміється на душевній рівновазі.
1.«Приймаю душ, щоб «перезавантажитися»
«У погані дні не хочеться взагалі нічого. Але якщо буду лежати на дивані, загорнувшись у ковдру, стане тільки гірше. Щоб «перезавантажитися», я йду в душ. Він повертає мене до життя, дарує енергію для повсякденних справ», – пояснює психолог Маріса Франко.
2. «Спілкуюся з близькими»
«Коли мені погано, я розповідаю невеселі думки другові чи коханому. Після розмови відразу стає легше», – розповідає психотерапевт Ребекка Леслі.
3. «Не переглядаю соцмережі»
«Останнє, що мені потрібно у важкий день, – потік негативних емоцій. Тому я не читаю та не дивлюся новини та не заходжу в соціальні мережі», – пояснює психотерапевт Курт Сміт.
4. «Намагаюся краще піклуватися про себе»
«Без почуття провини займаюся тільки собою. Можу піти на фітнес, подивитися фільм, погуляти з подругою або просто нічого не робити. Усім нам важливо іноді «підживитися», інакше не вистачить енергії», – розповідає Анабель Басульто.
5. «Виходжу на вулицю»
«Навіть коротка прогулянка може підняти мені настрій. Рух і сонячне світло творять дива. Зміна атмосфери само собою допомагає вибратися з потоку негативних думок», – пояснює Ребекка Леслі.
6. «Не дозволяю собі робити з мухи слона»
«Бувають дні, коли будь-яка, навіть незначна, проблема здається нездоланною. Тоді я намагаюся не робити з мухи слона. Видався поганий день? Це не означає, що все життя пішло під укіс. Краще не просто повторювати ці твердження, а відчути їх, знайти спосіб потішити себе», – зазначає Маріса Франко.
7. «Вигулюю собаку»
«Домашні вихованці мають гарний вплив на нас, та й сама прогулянка надає сил. У підсумку я не тільки роблю корисну справу, а й ненадовго відволікаюся від роботи, перемикаюся на режим «для себе»», – повідомляє Курт Сміт.
8. «Переглядаю старі повідомлення, які викликають посмішку»
«У мене на телефоні цілий архів скріншотів, які піднімають настрій. Коли отримую листи та повідомлення, які викликають радість чи гордість, зберігаю їх і переглядаю, якщо мені сумно», – ділиться Ребекка Леслі.
9. «Медитую та молюся»
«Щоранку, а іноді ще й увечері займаюся медитацією та молюся. Ми, психотерапевти, постійно стикаємося з людським горем і душевним болем, і після робочого дня залишається «осад». Тому дуже важливо знайти для себ відповідний спосіб емоційного розвантаження», – розповідає Курт Сміт.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.