Руйнуємо міфи про гуртожиток разом!
1. Міф перший. У студентських гуртожитках дуже небезпечно. Тут справжній прохідний двір: ходить, хто хоче, бере, що хоче.
У гуртожитках #ФСП навіть батьки, які приїхали провідати сина чи дочку, повинні пройти процедуру реєстрації, тільки після цього вахтер пропустить їх через турнікет на потрібний поверх. Адміністрації студмістечка неприємності не потрібні. Тому в гуртожитку є відеокамери, а ночами на поверхах чергує охорона. Незважаючи на всю непривабливість студентського побуту, жити в гуртожитку, можливо, навіть безпечніше, ніж у найманій квартирі.
2. Міф другий. Студенти в гуртожитках не вчаться, а тільки п’ють, гуляють і бешкетують.
Зазвичай студенти, що вступили до столичного вишу, більше націлені на отримання якісної освіти, їм доводиться поєднувати навчання з роботою (на стипендію в наш час не проживеш), тому на розгул ні часу, ні сил не залишається. До того ж, у гуртожитках #ФСП у вільному доступі знаходяться робочі кімнати для занять, якщо сусіди відволікають від навчання. А за куріння, зберігання та вживання алкоголю можна отримати великі неприємності.
3. Міф третій. Чим престижніше ВНЗ, тим кращі в нього гуртожитки.
Це не завжди так. В кожному виші є як чудові гуртожитки з євроремонтом, так і старі з мишами й тарганами. Звичайно, замислюючись про вищу освіту, вибирати треба університет, а не гуртожиток. Однак з реаліями студентського побуту теж ознайомитися не завадить. Зараз в інтернеті можна знайти інформацію про практично будь-який гуртожиток і розпитати його мешканців про всі переваги та недоліки вашого майбутнього житла.
4. Міф четвертий. На кухні в студентському гуртожитку суп без нагляду залишати не можна.
Голодні роки перебудови, на щастя, вже позаду. Більшість студентів готують сніданки й вечері у своїй кімнаті в мультиварці, пароварці чи мікрохвильовці.. Єдине питання, яке вам доведеться обговорити з сусідами, – це організація вашого спільного харчування. Можливо, ви станете купувати продукти спільно, а готувати й мити посуд – по черзі. Або, навпаки, вирішите, що кожен харчується самостійно. Але питання це обов’язково треба обговорити, інакше конфлікти неминучі. Те ж саме стосується й купівлі побутової хімії та прибирання кімнати.
5. Міф п’ятий. У гуртожитку не можна зберігати цінні речі.
На жаль, випадки крадіжок у студентських містечках не рідкісні. Але без мобільного телефону та ноутбука студенту все одно не обійтися, тому прирікати себе на аскетичне існування ніякого сенсу немає. Щоб убезпечити себе від крадіжок, варто дотримуватися елементарних правил безпеки: замикати вхідні двері на ніч, не запрошувати в гості сторонніх людей, не залишати цінні речі на видному місці. Якщо у вас щось пропало, негайно звертайтеся до вахтера чи охорони гуртожитку й викликайте міліцію.
6. Міф шостий. Головна людина в гуртожитку – це комендант.
А ось це зовсім не міф. Саме комендант вирішує, кого в яку кімнату поселити, кому які меблі і яку постільну білизну видати. Він знає репутацію кожного мешканця. Відомо, що зі студентського містечка можна вилетіти за бійку, п’яний бешкет та інше хуліганство. Але насправді для відрахування достатньо і дрібної провини. Так, наприклад, зберігання і використання електричного чайника є грубим порушенням правил внутрішнього розпорядку та протипожежної безпеки, а значить, може бути підставою для адміністративних санкцій відносно студента. Тому, як би важко вам не було знаходити спільну мову з комендантом, намагайтеся ніколи з ним не сваритися.Zoom Kobe Venomenon V 5
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.