Сім слів, які допомагають жити в невизначеності

Навіть найстійкішим зараз непросто. Загальний тривожний фон і незрозуміло, що чекає нас у майбутньому. Як існувати в ці сумні часи повноцінно, не втрачаючи ні дня свого життя?

Клінічний психолог Синтія Баум-Бейкер вважає, що є 7 слів, які допоможуть нам жити в період лихоліття.

1. Терпіння. На жаль, сьогодні в гонитві за досягненнями ми розгубили цю чесноту. Саме зараз варто почати практикувати терпіння, бо численні дослідження, як стверджує Синтія Баум-Бейкер, доводять, що найтерплячіші люди виявляють більшу, ніж інші, чуйність, у них рідше псується настрій, і вони частіше відчувають подяку.

2. Прагматизм. Якщо вам набрид «день бабака», почніть планувати. Продумайте справи на завтра та післязавтра. Це додасть новизни на кожен день, урізноманітнить життя.

3. Медитація. Велика кількість статей свідчить про те, наскільки сильно впливає ця практика на психіку людини. Медитація допомагає зберігати стійкість тоді, коли всі навколо відчувають тривогу й агресію.

4. Перспектива. Сьогодні як ніколи важливо мислити та говорити, пам’ятаючи про перспективу й уникаючи «чорно-білого» мислення. Забудьте про слова «завжди» і «ніколи» – ці поняття суперечать правді життя. Жоден стан чи емоція не триватимуть вічно.

5. Мотивація. Туга та смуток розквітають там, де присутня нудьга. Знаходьте те, що вам цікаво. Займайтеся тим, що занурює у стан творчого потоку, і ви побачите, що час ітиме набагато швидше.

6. Тремтіння. Що викликає у вас захоплення? Що пробуджує найтонші струни вашої душі? Для когось це прекрасні картини природи. Хтось відчуває тремтіння, слухаючи прекрасну музику або насолоджуючись скарбами світового мистецтва. А може, ви перечитаєте збірку віршів, які так любили в юності? Дайте собі можливість насолоджуватися красою та долучатися до чогось більшого, ніж переживання сьогодення.

7. Мудрість. Світ уже не буде колишнім. Але це не означає, що ми можемо вгадати, яким він стане, коли закінчиться пандемія та зникнуть усі пов’язані з нею складнощі. Тому не варто поспішати з висновками, панікувати або «відключати» свої почуття.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
День відкритих дверей ФСП
Бакалаврат 2024
Магістратура 2024
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
Думка студентів про факультет і навчання
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email