,

[deadline до 24.11.2016] VIІ Міжнародна науково-практична конференція з соціології (29-30.11.2016)

Шановні колеги!

Маємо честь запросити вас до участі в роботі VIІ міжнародної науково-практичної конференції «Держава та глобальні соціальні зміни: 25 років української незалежності» 29-30 листопада 2016 року в НТУУ «КПІ» на базі факультету соціології і права НТУУ «КПІ». До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, студенти, журналісти.

За матеріалами конференції буде видано збірку тез. Учасники конференції можуть опублікувати статті у збірнику наукових праць «Вісник НТУУ «КПІ». Політологія. Соціологія. Право», який є фаховим з соціології та політології і буде виданий після проведення конференції.

 

Організатори та учасники конференції

  1. Факультет соціології і права Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (кафедра соціології, кафедра теорії та практики управління, Наукове товариство студентів і аспірантів ФСП).
  2. Представництво Польської академії наук в Києві (Przedstawicielstwo “Polska Akademia Nauk” w Kijowie).
  3. Інститут суспільства, права та економіки Талліннського університету (Естонія, м. Таллінн).
  4. Факультет економіки Університету Корвінус (Угорщина, м. Будапешт).
  5. «Вестон консалтинг» (Польща, м. Варшава)
  6. Факультет соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  7. Інститут соціології НАН України.
  8. Інститут соціології НАН Білорусі.
  9. Соціологічна асоціація України.
  10. Соціологічний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
  11. Українське відділення студентів політичної науки (IAPSS Ukraine) тощо.

 

Пленарне засідання конференції

У пленарному засіданні конференції візьмуть участь провідні зарубіжні та українські соціологи:

  • Головаха Є. І., д.ф.н., проф., заступник директора Інституту соціології НАН України з наукової роботи;
  • Куценко О. Д., д.соц.н., проф., зав. кафедри соціальних структура та соціальних відносин КНУ ім. Т.Шевченка;
  • Горбачик А. П., к.ф.-м.н., доц., декан факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
  • Макеєв С. О., д.с.н., проф., зав. відділу дослідження соціальних структур Інституту соціології НАН України;
  • Злобіна О. Г., д.с.н., проф., зав. відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України;
  • Кріс Вестон, доктор економіки, Президент «Вестон консалтінг»;
  • Войцех Рафаловський, асистент-професор соціології Варшавського університету;
  • Адріана Міка, асистент-професор соціології Варшавського університету;
  • Миколай Павляк, асистент-професор соціології Варшавського університету;
  • Джордан Ганс-Морзе, асистент-професор політичної науки, Північно-західний університет, Чикаго, США;
  • Мельниченко А. А., к.філос.н., доц., декан ФСП;
  • Кутуєв П. В., д.соц.н., проф., зав. кафедри соціології НТУУ «КПІ».

 

Концепія конференції

Основною темою конференції є соціологічний аналіз динаміки соціальних змін впродовж 25 років української незалежності у глобальному та регіональному контекстах.  Видатний британський історик та соціолог Ерік Гобсбаум вбачав у зникненні режимів державного соціалізму в Східній та Центральній Європі у 1989/1991 роках всесвітньо-історичну подію, яка символізувала завершення короткого та схильного до екстремумів 20-го сторіччя.

Відтак, 25 років української незалежності створюють підставу, ба більше – вимогу – проаналізувати соціальні зміни в Україні та світі, як впродовж цього періоду, так і в рамках триваліших історичних періодів.  Впродовж чверті століття, що минуло з моменту набуття Україною незалежності, відбулися зміни настільки фундаментальні, що вони ставлять під питання життєздатність соціальних утворень, чий статус взірцевості та гегмоністичності сприймався як константа соціального світу. Найяскравішими подіями останніх 25 років стали неспинне зростання Китаю та криза Євросоюзу, яка досягла кульмінації у подіях Брекзіту.

Метою конференції є ідентифікація сил та подій, що окреслили перебіг трансформацій українського соціуму та  світ-системи під кутом зору боротьби за модернізацію та  реалізацію одного з проектів модерну на регіональному та глобальному рівнях.

Конференція спрямована на вирішення фундаментальних проблем соціальної та політичної теорії, наприклад, структура versus агентність, економіка versus цінності, панування versus переконання / автономія. Інше важливе питання стосується можливості зв’язку поміж модерном (або модернами) та діями держави, як автономного актора, що ініціює або блокує шлях до модерну / модернів. Погляд з перспективи 25 років соціальних змін у постсоціалістичній Україні та світі уможливлює оцінити шлях, що було пройдено, ідентифікувати чинники успіхів та невдач на цьому шляху, а також перспективи України у контексті світ-системної динаміки.

Ба більше, це питання легітимно формулювати у ширшому контексті Центрально-Східної Європи. Цей регіон втрачає свою взірцевість – про яку часто йшлося в публічному та соціально-науковому дискурсах – як приклад успішності модерного проекту демократичного транзиту від державного соціалізму до ліберальної демократії в межах ЄС. Але як засвідчують виступи в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» видатних східноєвропейських інтелектуалів Андраша Бозокі (Центральноєвропейський університет, Будапешт) та Івана Крастєва (Інститут наук про людину, Відень)  останнім часом все більше сумнівів постає щодо незворотності такого переходу й власне життєздатності самої цієї моделі, зважаючи на ті соціально-політичні процеси, які розгортаються в Угорщині чи Польщі на тлі нездатності / небажання політичного класу цих країн і надалі виконувати роль «ікон демократії». Виглядає так, що успіх масових продемократичних протестів проти правлячої номенклатури режимів державного соціалізму перетворив ці рухи – за влучним висловом Бориса Будена – на «вічних учнів демократії».

Ці дослідницькі питання набувають прагматичного значення у світлі апокаліптичних прогнозів щодо майбутнього модерної світ-системи та капіталізму, як принципу її організації (парадигматичним маніфестом тут є, безумовно, колективна праця «Чи є в капіталізму майбутнє?» за авторством І.Валесрстайна, М.Манна, Р.Коллінза, Г.Дерлуг’яна та К.Калхуна).

Метою конференції також є подолання розбіжностей поміж дослідницькими програмам, що зосереджують увагу на ціннісних / ідеаційних факторах, як, наприклад, класичні теорії модернізації, та теоріями, що апелюють до структуралістських передумов – як у випадку світ-системного аналізу з метою осягнення шляху та результатів (незрідка неочікуваних) постсоціалістичних трансформацій.

Таким чином, базовим припущенням конференції є положення про центральність держави у як агента соціальних змін, центральність, яка може відігравати і прогресивну, і регресивну роль. Термінологічний простір конференції окреслений поняттями держави та соціальних змін, взаємодія яких розглядається на теренах України та світу. Конференція має за опертя розуміння важливості структурних аспектів соціальних змін, що розглядаються з позицій чотирьох вимірів влади, які були запропоновані Майклом Манном.

Організаторів конференції надихає прагнення соціальної теорії до синтезу та подолання ідеологічних розбіжностей. Таке прагнення побудувати синтетичну та багатовимірну теорію, яка здатна осягати контроверсійну природу проектів модерну та ролі держави у цих процесах, можна проілюструвати на прикладі робіт Роберта Белла, котрий використовував елементи світ-системного стилю мислення для перегляду теорії модернізації, Джованні Аррігі та використання ним термінології Веберової соціології в його версії світ-системного теоретизування, Георгія Дерлуг’яна та його проекту історичної соціології пострадянських трансформацій та вождизму, Шмуеля Ейзенштадта зі концепцією численних модернів. Також важливими є роботи Андре Гундера Франка, в яких він намагається переОРІЄНТувати увагу соціальної і політичної теорій з Заходу на Схід, та відновити статус (позицію) Сходу в світовий системі / світ-системі. У цьому контексті надзвичайно інформативною є серія лекцій професора соціології Університету Каліфорнії в Лос Анджелесі  Кевана Харріса, які він виголосив в НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» (всі відеоматеріали, які згадуються тут є доступними на сайті кафедри соціології НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» – www.sociology.kpi.ua ).

Проте, учасники конференції не будуть обмежуватися виключно спробами знайти відповіді на масштабні виклики та на питання «великої» теорії. У фокусі уваги конференції перебуватиме історично-специфічна соціальна та політична динаміка постсоціалістичного світу, також аналізуватиметься  природа політичних режимів, що постали впродовж останньої чверті століття в Євразії в цілому та Україні зокрема. На конференції також будуть адресовані  такі питання: вплив ідеології неолібералізму на політику Української держави; чинники відродження неопатримоніальних практик у світовому масштабі; співіснування демократії та демократичних практики зі соціально-економічною нерівністю.

Важливим також є питання ролі сучасної технонауки у цих трансформаціях, як найвпливовішого соціального інституту, що претендує на конструювання уявлень про світ та пропонує рецепти («експертні досвіди») політикам й громадськості щодо шляхів досягнення бажаного стану речей на тлі реалій в Центрально-Східній Європі та України. Власне, за версією Ларрі Вульфа, сама Східна Європа була породженням уяви просвітників, як антипод Західній Європі (остання, своєю чергою, мислилася, як синонім Цивілізації). Сьогодні популярності набуває осучаснена ідея «філософа на троні» –«технократичного урядування заради реформ», яке нібито не потребує дотримання процедур демократичного прийняття рішень та легітимації.

Отже, конференція пропонуватиме простір для зіставлення понять та реалій соціальних змін різних масштабів / рівнів й національних держав для з’ясування чинників сучасного світового соціального (без)ладу та впливу цих процесів на український соціум. Ми зробимо спробу визначити роль та місце пострадянських країн – безумовно, головно України – та Східно-Центральної Європи в цих контекстах, що постійно змінюються та породжують зміни.

 

 

Секції конференції

Секція 1. Незалежна Україна в контексті динаміки модерної світ-системи: 25 років трансформацій

Науковий керівник – д.соц.н., проф. П.В.Кутуєв, секретар – к.філос.н., ст. викладач. А.С.Радей

e-mail секції для подання тез: state11@ukr.net

  1. Україна: 25 переходу до ринкової демократії чи траєкторія (напів)периферійного капіталізму?
  2. Неолібералізм та його ідеологічні альтернативи: Україна в глобальному контексті.
  3. Політичні форми модернів та політичні практики постсоціалістичого світу: поміж перспективами модернізацій та викликами неопатримоніалізму.
  4. Політичні режими та ідеології в контексті численних модернів.
  5. Варіації капіталізму від Східної Азії до Східної Європи.
  6. Політичні режими, держави та публічна сфера на пост-радянському просторі.
  7. Держава, що сприяє розвитку в Україні: чи є релевантним досвід Східної Азії до реаліям Східної Європи?
  8. Держава, модерн та модернізація у контексті євроінтеграції: досвід Польщі
  9. Постсоціалістична політика: поміж ідеалом демократії та реаліями авторитарної реакції.
  10. Цінності, соціальні та політичні зміни в контексті постсоціалістичних трансформацій.

 

Секція 2. Публічне адміністрування та публічна політика в контексті еволюції модернів

Науковий керівник – к.філос.н., доц. А.А.Мельниченко, секретар – викладач О.І.Божок

e-mail секції для подання тез: state12@ukr.net

  1. Публічне адміністрування в Україні: 25 років змін.
  2. Good governance в Україні: ідеологема або програма дій?
  3. Інноваційний розвиток як елемент модернізації: пошук інституційної рамки реалізації.
  4. Держава та її інституції: український досвід та світові практики.
  5. Електронне врядування, цифрова епоха та нерівність: Україна в контексті численних модернів.
  6. Управлінські зміни в Україні та світі: від рівня організацій до глобальних інституцій.
  7. Від соціальних змін до соціальної інженерії: як управляти суспільствами/державами/ ринками?
  8. Електронне врядування та соціальна інженерія як інструменти модернізації
  9. Сталий розвиток: поміж ідеологемою та політикою

 

Секція 3. 25 років соціальних змін в постсоціалістичній Україні: поміж імперативами модернізації та викликами (напів)периферії

Наукові керівники – к.соц.н., доц. М.Н.Єнін, к.політ.н., ст.викл. О.Л.Якубін, секретар – к.політ.н. Н.І.Яковлєва

e-mail секції для подання тез: state13@ukr.net

  1. Політична влада в постсоціалістичних країнах: поміж вождями та раціональною бюрократією
  2. Політичні режими в Євразії: норми ЄС та практики постсоціалістичного простору.
  3. Політичні режими, економічний розвиток та розвиток людського потенціалу.
  4. Постсоціалістичні нації: західний проект модерну та виклики піднесення Сходу.
  5. Постсоціалістична політика поміж політичним порядком Гантінгтона та громадянським суспільством Токвіля.
  6. Проект України після 25 років: політична еволюція, революція або інволюція?
  7. Нерівності в порівняльно-історичній перспективі: соціо-економічні, політичні, етнічні, культурні, гендерні.
  8. Релігія та соціальній й політичні інституції: поміж ліберальною демократією та фундаменталізмом.
  9. Еволюція релігійних практик в контексті модерних трансформацій.

 

Секція 4. Сучасний український соціум в контексті регіональних та глобальних трансформацій

Науковий керівник – к.с.н., доц. Г.О.Коржов, секретар – к. політ. н., викладач А.В.Багінський

e-mail секції для подання тез:  state14@ukr.net

  1. Українські політичні революції – революції без радикальних наслідків?
  2. Політика між радикальними лівими та радикальними правими: Україна, Європа, США.
  3. Динаміка цінностей в Україні у порівняльно-історичному контексті.
  4. Перспективи проекту Євроінтеграції в контексті Брекхіту та динаміки світ-системи.
  5. Партії та ідеології в українській трансформації.
  6. Соціальні стандарти й соціальна держава в модерному світі та українські реалії: поміж моральними та економічними імперативами.
  7. Політика пам’яті, історична наука та політичні зміни.
  8. Регіональна політика та сепаратизм: Україна та світовий досвід.
  9. Нові соціальні рухи: регіональні, національні та глобальні виміри.

 

Секція 5. Методологія та методи дослідження соціальних змін в контексті цивілізаційної динаміки модернів

Науковий керівник – к.ф.н., доц. І.В.Пиголенко, секретар – Ю.О.Дукач

e-mail секції для подання тез:  state15@ukr.net

  1. Співвідношення теоретичного знання та емпіричних даних в соціології держави та соціальних змін.
  2. Валідність соціологічних даних в контексті історичної соціології.
  3. Роль історичних досліджень в соціології з точки зору кількісних досліджень.
  4. Роль історичних досліджень в соціології з точки зору якісних досліджень.

 

Умови участі у конференції

Робочі мови конференції – українська, російська, англійська.

Для участі в конференції потрібно до 19:00 24 четвер 2016 року (неділя) надіслати на електронну адресу секції, яку учасник обрав для себе ( state11@ukr.net , state12@ukr.net , state13@ukr.net , state14@ukr.net , state15@ukr.net ), такі папери:

1. Тези

Обсяг – 2 сторінки, формат А4 з полями праворуч, знизу, зверху та ліворуч по 2 см. Шрифт Arial, кегль 12, інтервал – 1,5. Назва доповіді друкується великими літерами по центру. Обов’язковою є наявність електронного варіанту тез в форматі файлів MS Word: .doc або .rtf. Назви файлів тез і заяви повинні носити прізвище учасника, наприклад:  Іванов_тези.doc, Іванов_заява.doс

У правому верхньому куті тез – прізвище та ініціали автора і місто, яке він представляє (для гостей з інших країн – назва країни) – виділяється курсивом. Нижче вказується електронна пошта автора. Через рядок – назва доповіді (жирним шрифтом). У наступному – друкується текст тез.

screenshot_11

Рис 1. Приклад

2. Заяву на участь, в якій має бути вказано:

  • Прізвище, ім’я та по-батькові учасника.
  • Секція, в якій планується виступ.
  • Назва організації (ВНЗ) та її адреса.
  • Посада, науковий ступінь (якщо є).
  • Домашня адреса (з поштовим індексом).
  • Контактний телефон.
  • Контактний e-mail.
  • Потреба в поселенні (дата приїзду та від’їзду; приблизний час прибуття – ранок, день, вечір).
  • Повідомити, чи потрібні для виступу додаткові технічні засоби.

 3. Рекомендація від наукового керівника в електронному форматі (для студентів).

Увага!!! Тези, які не відповідатимуть вказаним вимогам, прийматися до розгляду не будуть.

Оргкомітет залишає за собою право відбору тез у відповідності до тематики конференції та вимог оформлення матеріалів. За зміст тез несе відповідальність автор. Тези будуть опубліковані в збірці лише за наявності оплати організаційного внеску.

 

Оргвнесок

Розмір оргвнеску для участі в конференції складає: 150 грн., для студентів та аспірантів НТУУ «КПІ» передбачений пільговий оргвнесок.

Увага!!! ОРГВНЕСОК СПЛАЧУЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ЗАПРОШЕННЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ.

В запрошенні буде вказано реквізити для перерахування організаційного внеску та строки оплати. Після отримання запрошення потрібно перерахувати оргвнесок протягом трьох банківських днів. Учасники конференції з інших країн мають можливість сплатити оргвнесок при реєстрації на конференції, поштовим переказом (адреса буде вказана в листі-запрошенні). Оргвнесок включає в себе вартість програмних матеріалів, видання збірки тез конференції, участь в усіх заходах, які будуть проходити в рамках конференції.

Після сплати оргвнеску необхідно надіслати на електронну адресу  фотокопію квитанції.

 

Проїзд, проживання та харчування учасників конференції

Проїзд, проживання та харчування здійснюється учасниками конференції за власний рахунок! Учасники, які не змогли приїхати на конференцію, але здійснили оплату оргвнеску, можуть отримати збірку тез поштою. Вартість відправки однієї збірки тез по Україні –  25 грн.; за межи України – в залежності від тарифів Укрпошти.

Увага!!! Оргкомітет забезпечує проживання учасників у гуртожитку лише у випадку, коли потреба в поселенні була зазначена в заяві. (Наприклад, приїзд 28 листопада – ранок, виїзд 31 листопада – вечір). Орієнтовна вартість проживання – 200 грн за одну добу.

 

Наукові статті

Учасники конференції можуть надіслати наукові статті, які після анонімного рецензування можуть бути опубліковані у фаховій збірці наукових праць з соціології «Вісник НТУУ «КПІ». Політологія. Соціологія. Право» після проведення конференції. Вимоги до оформлення статей дивіться на сайті кафедри соціології: http://www.sociology.kpi.ua/requirements-for-articles. Вимоги також можна отримати за запитом на адресу: visnyk_socio@ukr.net

До статті необхідно подати заяву,  в якій обов’язково вказати:

  1. Прізвище, ім’я та по-батькові.
  2. Назва організації (ВУЗу) та її адреса.
  3. Посада, науковий ступінь (якщо є).
  4. Домашня адреса (з поштовим індексом).
  5. Контактний телефон.
  6. Контактний e-mail.

Тексти статей надсилати на адресу: visnyk_socio@ukr.net

З питань щодо публікації наукових статей звертайтесь до Дмитра Герчанівського за телефоном:  +38 (050) 384 29 40.

Адреса редакції наукових статей: 03056, Київ, проспект Перемоги 37, корпус 7, к . 506.

Тел.: +38 (044) 454 94 03.

 

Більш детальна інформація

Детальну інформацію з питань конференції можна отримати: 03056 м. Київ, пр. Перемоги 37, корп.7, к. 506.

Контактні телефони оргкомітету:

Оксана Казьмірова +38 (097) 841 16 27.

Дмитро Герчанівський +38 (050) 384 29 40.

e-mail для вирішення організаційних питань: state11@ukr.net

З питань проживання звертайтесь до Олексія Северинчика за тел.: +38 (067) 297 96 79

 

Обкладинка: Кайс Зося.Nike mens

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
День відкритих дверей ФСП
Бакалаврат 2024
Магістратура 2024
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
Думка студентів про факультет і навчання
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email