Викладач ФСП – менеджерка виставки Музею воєнного дитинства в Україні
Влітку відбулася перша виставка, присвячена досвіду воєнного дитинства в Україні – виставка Музею воєнного дитинства в Україні, до створення якої долучилася викладачка кафедри історії ФСП Світлана Осіпчук (була менеджеркою цього проєкту). 22 червня у приміщенні Музею історії міста Києва відкрилася перша виставка Музею воєнного дитинства, першого міжнародного підрозділу Музею воєнного дитинства (Сараєво, Боснія і Герцеговина).
Українське представництво Музею збирає свідчення дітей та молодих людей, на дитинство яких вплинула війна в минулому або які досі живуть в зонах воєнних дій та на прифронтових територіях, – на Донбасі та тимчасово окупованому Криму.
Окремим напрямом діяльності є також архівування свідчень людей старшого віку, що були дітьми під час Другої світової війни.
На виставці було представлено 35 предметів та пов’язаних з ними історій, записаних дослідниками Музею від 2018 року. За їхньою допомогою Музей пропонує відвідувачам уявити повсякденне життя в умовах війни.
За три тижні роботи виставку відвідало понад тисячу людей. У планах музею експонувати виставку у Миколаєві та Херсоні у жовтні, а після цього в Одесі. Музей також продовжує збирати свідчення дітей, що жили або продовжують жити у зоні бойових дій на сході Україні та тимчасово окупованому Криму. Учасником проекту може стати будь хто, кому на момент проживання у зоні бойових дій було хоча би на один день меньше 18 років.
Якщо ви хочете передати Музею предмет, що для вас пов’язаний із таким досвідом, та розповісти свою історію, або поставити будь-яке запитання щодо проекту, звертайтеся за адресою osipchuk.svitlana@lll.kpi.ua.
Музей воєнного дитинства – це міжнародна платформа, яка документує свідчення дітей і підлітків, які пережили досвід війни. У Боснії і Герцеговині проект розпочав роботу у 2011 році, а у 2013 вийшла книга з історіями людей, які пережили в дитинстві боснійську війну. Перша постійна виставка Музею відкрилася в січні 2017 року у Сараєво, Боснія і Герцеговина.
У 2018 році Музей отримав премію Європейський музей року від Ради Європи. У 2020 році Музей відкрив перше міжнародне представництво в Києві.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.