Дайджест «Консультації Першої інноваційної онлайн юридичної клініки КПІ ім. Ігоря Сікорського» №3

Доброго дня. Моїй дитині в цьому році виповнюється 17 років. З її батьком розлучена, в 2010 році він був позбавлений батьківських прав. Зараз я в іншому шлюбі, дитину не усиновлено. Лише зараз дізналася, що маю право на додаткову соціальну відпустку. Чи маю я право отримати її за попередні роки? Чи лише за цей рік? Копію рішення суду про позбавлення батьківських прав за місцем не надавала, так як не знала про можливість отримання відпустки.

Додаткова відпустка, передбачена ст. 19 Закону України “Про відпустки”, не належить до виду щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини. Така відпустка надається в обов’язковому порядку за бажанням працівника.

Додаткова соціальна відпустка використовується за минулий час. Законодавством просто не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей. Більше того, згідно зі ст. 24 Закону України “Про відпустки”, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

Отже для того, щоб скористатись правом на додаткову соціальну відпустку, Вам необхідно звернутись до працедавця із заявою про те, що Ви бажаєте скористатись такою відпусткою та надати підтвердження, що Ви є одинокою матір’ю (у Вашому випадку – судове рішення про позбавлення батьківських прав та підтвердження тому, що Ваш чоловік не усиновив доньку).

Я не оскаржила винесену догану за прогул оскільки мені не було видано копії наказу. Мене було звільнено з роботи. Я подала позов про поновлення на роботі, але догану із вказаних причин не оскаржила. Як діяти далі? Спасибі.

За загальним правилом, догану можна оскаржити до комісії з трудових спорів або до суду першої інстанції у тримісячний строк із дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. Таким днем слід уважати день ознайомлення працівника з наказом  про оголошення йому догани незалежно від дня видання цього наказу.

Відповідно до статті 31 Цивільного процесуального кодексу України, позивач має право протягом усього часу розгляду справи змінити підставу або предмет позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову. На нашу думку, Вам варто надати уточнення до позовних вимог і оскаржувати догану теж, особливо, якщо вона потягнула за собою звільнення.

Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи має право бібліотекар зі стажем роботи38 років право на одноразову допомогу в розмірі 10 мінімальних пенсій при виході на пенсію? Буду дуже Вдячна за відповідь.

Особам, які на день досягнення пенсійного віку працювали в закладах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е”-“ж” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (уточнення цих посад міститься в Переліку закладів і установ освіти,  охорони здоров’я  та соціального  захисту  і  посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років – і посада “Бібліотекар” є в цьому переліку), і мають страховий стаж (для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Отже, за вищенаведених умов (досягнення пенсійного віку, неотримання пенсії тощо), Ви маєте право на таку виплату.

Чи може банк оскаржити договір дарчі ( на частку квартири) коли судове рішення про арешт майна дарувальника ( по кредитному боргу) було ухвалене після самого підписання договору дарчі ?

Може! Інша справа, яким буде рішення суду за наслідками розгляду позову банку. Очевидно, що Вас передовсім цікавить саме питання судової перспективи. І тут все залежатиме від аргументів та наявності законних підстав. Якщо банк доведе фіктивний характер договору дарування, а саме те, що його укладення переслідувало мету уникнення відповідальності за кредитним зобов’язанням, то імовірність визнання такого договору недійсним може бути високою. Врешті оцінка імовірності того чи іншого судового рішення в наших реаліях є справою невдячною…

Добрий день, мене звати Ігор. Я працівник цукрового заводу в Тернопільській області. Мій керівник  сказав, що я маю завтра звільнитися, бо директор  Має на моє місце другу людину. Що мені робити?

Власник підприємства, установи організації або уповноважений ним орган чи фізична особа, яка використовує найману працю, на відміну від працівника, позбавлений права на свій розсуд розривати трудовий договір за будь-яких обставин.

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення терміну можна розірвати з ініціативи роботодавця лише
за підстав, визначених законом, і з дотриманням визначеного в законі порядку.

Якщо підстави чи порядок порушені слід звертатись до суду.

Доброго дня. Прошу надати юридичну консультацію по такому питанню. Чи правомірно винесено рішення суддею на користь позивача на підставі наведених нижче доказів але за відсутністю основного де мешкають діти і з ким, а також винесене рішення щомісяця сплачувати 1000 грн аліментів якщо у відповідача 1000 грн. заробітна плата і інших джерел доходу не існує.

Відповідно до частини 4 ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження» загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати не може перевищувати п’ятдесят відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі в разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати на стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків.

Чи можливо повернути товар, придбаний під час розпродажу?

Купивши товар під час розпродажу, споживач має такі ж права, як і купуючи товар без акції. Після публічного повідомлення про початок проведення розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни до споживачів повинна доводитися інформація про ціну продукції, що була встановлена до початку проведення відповідного розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни, а також ціну цієї ж продукції, встановлену після їх початку.

Стаття 9 Закону України «Про захист прав споживачів» визначає, що споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Такий обмін відбувається протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Формулювання запитань збережено в оригіналі.
Консультації носять ознайомчий характер.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
День відкритих дверей ФСП
Бакалаврат 2024
Магістратура 2024
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
Думка студентів про факультет і навчання
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email