Дайджест «Консультації Першої інноваційної онлайн юридичної клініки КПІ ім. Ігоря Сікорського» №4

Доброго дня. Прошу надати юридичну консультацію по такому питанню Як отримати мікрокредити і при цьому не отримати максі проблем?

Ризики мікрокредитування нічим не відрізняються від банківських кредитів. Головний ризик полягає в тому, що позичальник не може виплатити борг вчасно. Тому перед тим, як оформити кредит, розрахуйте оптимальне боргове навантаження. Вважається, що воно не повинне перевищувати 30% від щомісячного доходу

Законом України «Про споживче кредитування» визначено, що кредитні договори, що укладаються на строк до одного місяця, та договори, загальний розмір позики за якими не перевищує однієї мінімальної заробітної плати, відносяться до споживчих кредитів.

Перш  ніж взяти кошти в мікрофінансових організаціях, обов’язково уважно перечитати усі пункти наданого кредитного договору.

У договорі про споживчий кредит зазначаються: найменування та місцезнаходження кредитодавця та кредитного посередника (за наявності), прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання споживача (позичальника).

Також  обов’язково звертайте увагу на- офіційну реєстрацію установи (перевірте інформацію компанії через систему Нацбанку. Якщо не знайшли інформацію, не користуйтеся її послугами.

Звертайтися лише до тих фінустанов та банків, які мають надійну репутацію.

При укладенні договору також звертайте увагу на тип кредиту, мета отримання кредиту; загальний розмір наданого кредиту; порядок та умови надання кредиту; строк, на який надається кредит; необхідність укладення договорів щодо супровідних послуг третіх осіб, пов’язаних з отриманням, обслуговуванням та поверненням кредиту (за наявності); види забезпечення наданого кредиту (якщо кредит надається за умови отримання забезпечення); процентна ставка за кредитом, її тип (фіксована чи змінювана), порядок її обчислення, у тому числі порядок зміни, та сплати процентів; орієнтовна реальна річна процентна ставка та орієнтовна загальна вартість кредиту для споживача на дату укладення договору про споживчий кредит; порядок повернення кредиту та сплати процентів за користування споживчим кредитом, включно із кількістю платежів, їх розміром та періодичністю внесення, у вигляді графіка платежів (у разі кредитування у вигляді кредитування рахунку, кредитної лінії графік платежів може не надаватися.

Нещодавно я розлучилась зі своїм чоловіком і мене, наразі, цікавить питання, як змінити прізвище після розлучення? Що для цього потрібно зробити

Якщо розірвання шлюбу відбувається через суд, тоді треба обов’язково вказати про свій намір відновити дошлюбне прізвище у позовній заяві (якщо подає жінка) або окремій заяві до суду (якщо позов подав чоловік). Тоді суд у рішенні вкаже про повернення дошлюбного прізвища.

Для зміни прізвища громадянин України звертається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання з:

  • письмовою заявою про повернення дошлюбного прізвища після розлучення;
  • документами, що підтверджують намір змінити прізвище після розірвання шлюбу: рішення суду, де зазначено про бажання відновити дошлюбне прізвище після розірвання шлюбу або свідоцтво про розірвання шлюбу;
Куди звертатися з позовною заявою про поділ спільного майна подружжя

Відповідно ст. 30 Цивільного процесуального кодексу України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред’являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов’язані між собою позовні вимоги пред’явлені одночасно щодо декількох об’єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об’єкта, вартість якого є найвищою.

За подання такого позову необхідно сплатити судовий збір – 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.11.2021 року 908 та 6810 грн. відповідно).

Як довести факт домашнього насильства

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначає домашнє насильство як діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. Буває у наступних формах: фізичне, сексуальне, психологічне, економічне.

Факт вчинення домашнього насильства можна довести:

1. Якщо є свідки домашнього насильства – заручитися їх підтримкою. Свідки, як правило, бачать поодинокі прояви цих видів насильства і часто не знають усієї глибини та системності проблеми. В основному у таких випадках свідки та очевидці – це родичі та близьке оточення, які не завжди готові стати на бік жертви. Тому заручіться підтримкою того, кому довіряєте, розкажіть про ситуацію, що відбувається. Намагайтеся зробити так, щоб у проявів насильства були свідки. Але у боротьбі з тираном не заручайтеся підтримкою фальшивих свідків, не спирайтеся на видуманий сценарій, адже такі справи потім легко розсипаються у судах а лжесвідка  і вас можуть притягнути до відповідальності.

2. Зафіксувати факти домашнього насильства (запис розмов, погроз, психологічного тиску, шантажу  на мобільний телефон, диктофон, приховану камеру тощо).

Я хочу ввезти товар, але це заборонено Листом Держпродспоживслужби 2017 року. При цьому в 2019 році був прийнятий Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України за яким я вже можу ввозити такий товар. Чим я повинен керуватися, адже Держпродспоживслужба все одно посилається на свій Лист 2017 року як на такий що роз’яснює положення законодавства і є обов’язковим?

Відповідно до Листа Міністерства юстиції України «Щодо практики застосування норм права у випадку колізії» від 26.12.2008 року № 758-0-2-08-19, а саме п. 2. «У разі існування суперечності між актами, прийнятими різними за місцем в ієрархічній структурі органами – вищестоящим та нижчестоящим, застосовується акт, прийнятий вищестоящим органом, як такий, що має більшу юридичну силу.». Відповідно в вашому випадку це Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Формулювання запитань збережено в оригіналі.
Консультації носять ознайомчий характер.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
День відкритих дверей ФСП
Бакалаврат 2024
Магістратура 2024
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
Думка студентів про факультет і навчання
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email