Разом до перемоги! Міжнародна підтримка та солідарність з Україною під час війни (30.03–06.04.2022)

Військова допомога

🇺🇸 Пакет додаткової військової допомоги на суму 300 млн $
🇨🇿 Безоплатна допомога щодо деяких одиниць техніки

Економіка

До переліку з понад 250 компаній, які вже завершили/призупинили свою діяльність/інвестиції у державі-агресорі, додалися такі:

Нафтогазова промисловість

🇺🇸 Призупинення будівництва терміналу з виробництва скрапленого природного газу на Сахаліні та газових труб у рамках чотирьохмільярдного проєкта «Далекосхідний СПГ» компанії Exxon Mobil Corporation
🇱🇹 Повна відмова від імпорту російського газу (перша держава у ЄС з подібним рішенням)
🌐 Блокування активістами Greenpeace доставку нафти двома танкерами біля берегів 🇩🇰 Данії

ІТ, телекомунікації, технології, електроніка та побутова техніка

🇺🇸 Intel Corporation
🇺🇸 Заборона брати участь у конкурсі програмістів Google Summer of Code (GSoC)
🇩🇰 Danfoss (кліматична та холодильна техніка, підготовка до виходу з ринку)

Транспорт і логістика

🇭🇺 Wizz Air Hungary Ltd. (скасування всіх авіарейсів з/в РФ до кінця жовтня 2022 року)
Заборона «ЯндексТаксі» і програм Yandex NV у 🇪🇪 Естонії

Будівництво та інжиніринг

🇮🇪 Kingspan Group (виробництво сендвіч-панелей)

HoReCa

🇺🇸 Airbnb Inc. (заборона на бронювання на онлайн-сервісі для короткострокової оренди житла по всьому світу)

Банківські та фінансові послуги

🇺🇸 Moody’s Investors Service (відкликання рейтингів всіх російських організацій та їхніх підрозділів)

... а також

🇩🇰 Jysk A/S (повний вихід з російського ринку)
🇮🇪 Smurfit Kappa Group (виробництво гофрованої упаковки, одна з компаній-лідерів у Європі)
🇮🇪 Kerry Group (харчова промисловість)
🇨🇾 Wargaming Group Limited (комп’ютерні ігри, в т.ч. World of Tanks; компанія була заснована у Білорусі)

Заборона експорту, імпорту та інші обмеження

🇺🇸 Запровадження санкцій проти 120 компаній та організацій РФ та Білорусі
🇪🇺 Новий пакет санкцій проти РФ щодо заборони на імпорт вугілля, банківські транзакції, вхід кораблів у порти ЄС, експорт високотехнологічної продукції, фінансування від ЄС, імпорт переліку товарів тощо
🇬🇧 Блокування компаній, які допомагали обійти санкції
🇬🇧 Оголошення усіх морських вод РФ «воєнною зоною» (необхідність сплачувати додаткові 5% кораблям, які заходять до цієї зони)

Блокування активів

🇫🇷 Арешт двох гелікоптерів (26 млн $)
🇮🇹 Конфіскація яхти (3 млн €)
🇪🇸 Арешт яхти (120 млн $)
🇳🇱 Арешт 14 яхт (12 яхт будується, 2 на техобслуговуванні)
🇳🇱 Замороження 516 млн €
🇱🇺 Замороження 2,5 млн €
🇱🇹 Арешт квартири (від 60 тис. €)

Міжнародні зв’язки

Низка держав продовжують висилати російських дипломатів. З 30 березня до переліку додалася така кількість висланих дипломатів: 🇩🇪 40, 🇫🇷 35, 🇸🇰 35, 🇮🇹 30, 🇪🇸 27, 🇪🇺 19, 🇩🇰 15, 🇱🇻 13, 🇷🇴 10, 🇵🇹 10, 🇪🇪 7, 🇸🇪 3. Окрім висилання дипломатів з території своїх держав 🇱🇹🇱🇻🇪🇪 ще закривають консульства та представництва, а Литва та Латвія відкликають послів з РФ.

У 🇱🇻 та 🇪🇪 встановлено заборону на використання символіки для підтримки війни та злочинів проти України (посилання додано на прапорах)

Культура та спорт

🇬🇧 Заборона брати участь у торгах аукціонного будинка Christie’s клієнтам з РФ та Білорусі, а також тим, хто там має основне джерело доходу

🇺🇸🇺🇦 Звернення Президента України на 64-ій церемонії вручення премії Grammy Awards, а також спеціальний виступ на підтримку України від всесвітньо відомого співака Джона Ледженда (пісня “Free”) разом із нашою виконавицею Мікою Ньютон і поетесою Любой Якимчук