П’ять способів екологічно висловити свої емоції

1. Протанцювати та продихати. Фізичне тіло людини пов’язане з її психікою – і це перше, про що варто згадати, якщо вас переповнюють емоції. Сядьте на стілець з прямою спиною
чи встаньте – головне, щоб вас ніщо не відволікало. Відчуйте напругу, «проскануйте» подумки свій організм від маківки до пальців ніг, приділяючи увагу області черевного сплетіння, животу та низу живота, м’язів шиї, рук і ніг. Спробуйте не думати, а просто наслідувати рухи тіла. Чого воно хоче? Може, пострибати? Відштовхувати щось від себе руками? Замахнутися та зробити хук зліва? Танцювати?

2. Записати. Вести щоденник – не новий, але дуже поширений в терапевтичній практиці спосіб. Записуйте інформацію про свої почуття, і краще від руки.

3. Проговорити. Хто може вас вислухати, не перебиваючи, не почне чіплятися до інтонації і не скаже: «Я не готовий говорити про це»? Звичайно, що уявний співрозмовник. А точніше – та людина, з якою пов’язане ваше сильне переживання. Зазвичай ми бурхливо реагуємо саме на ситуації, пов’язані з іншими людьми. Тому візьміть 2 стільці, подумки «посадіть» на другий того, з ким хочете поговорити. Ви можете розповідати про ситуацію, але не забувайте робити акцент на власних почуттях.

4. Візуалізувати. Цей метод є частиною арт-терапії, він застосовується в роботі з дітьми та дорослими. Іноді нам не вистачає слів, щоб описати, висловити, що ми відчуваємо. І на допомогу приходить образне мислення. Намалюйте на папері чи спробуйте візуально уявити собі ваше переживання. Під час візуалізації закрийте очі та спробуйте дати опис. Яке воно, ваше
почуття? Якого кольору, форми, розміру? Які кордони воно має: розмиті чи чіткі? Чи є в нього обличчя, і якщо є, то яке? Чи схоже воно на тварину чи це зовсім фантастичний образ? Чи є у нього руки-ноги, де воно живе, чим займається? Зі своїм візуалізованим почуттям можна поговорити, щось запитати. Можна з ним домовитися або спробувати зменшити його в розмірах.

5. Довести до абсурду. Цей спосіб здається парадоксальним, але він може спрацювати. Зазвичай ми намагаємося якось «приборкати» емоції, взяти під контроль, а від негативних прагнемо скоріше позбутися. А що, якщо діяти навпаки? Ви
розлючені? Тоді скажіть собі, що ви злі. Ваша злість велика. Вона така величезна, що більше нічого немає, і ви відчуваєте тільки злість. Спробуйте відчувати тільки щось одне, тому ви можете помітити, що це фактично неможливо. Крім вашої «великої» емоції, яка мала б заповнити вас, завжди є щось ще (Хочеться пити. Треба відповісти на повідомлення. Пора погодувати котика. У спину дме від вікна).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
День відкритих дверей ФСП
Бакалаврат 2024
Магістратура 2024
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
Думка студентів про факультет і навчання
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email