Як позбутися дратівливості, коли все дратує?
Дратівливість заразлива. Найменший привід – і ми вже готові накинутися на того, «хто це зробив», без з’ясування причин. Що робити, щоб якомога швидше прийти в себе?
Сім кроків назустріч спокою
1. Знайдіть причину роздратування. Хоча зараз вам здається, що дратує буквально все, завжди є основна причина, і зазвичай
вона виявляється банальною. Це може бути невеликий поріз, який ви постійно зачіпаєте, незручний стілець тощо.
2. Обмежте каву та спиртне. Іноді необмежений доступ до кави в офісах здатний нашкодити тими, хто не може відмовити собі в ще одній чашці та робить це щогодини.
3. Знайдіть справжню причину стресу. Безглуздо сердитися на когось, хто обігнав вас і встиг сісти на вільне місце у вагоні метро. Саме тому більшість із нас не усвідомлюють справжню причину дратівливості та «заганяють» стрес усередину себе.
4. Поспівчувайте собі. Коли ви роздратовані та чіпляєтеся до всіх, у глибині душі ви ж знаєте, що робите недобре? Безсумнівно, і іноді чим більше ви це усвідомлюєте, тим сильніше чіпляєтеся. Зробіть несподіваний хід – пожалійте себе.
5. Змініть масштаб. Зазвичай нас дратують не глобальні речі, а події середнього й невеликого масштабу. Ті, про які через пару днів ми взагалі не згадаємо. Ось і відсуньте перспективу, змініть масштаб і подумайте про те, що в глобальному сенсі вас цілком влаштовує.
6. Позбавтеся від надлишку енергії. Відомо, що людина як біологічний вид «розрахований» на більший обсяг рухів впродовж
дня. Частина нервової енергії накопичується від невисловлених емоцій. Якщо прихильник малорухливого способу життя, спробуйте йти додому пішки, а краще за найменших ознак дратівливості прямуйте в спортзал.
7. Виділіть час для тиші й самотності. Якщо ви зовсім далекі від ідеї спорту, допоможе протилежне. Дратівливість може бути
природною реакцією на надлишок спілкування.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.