Зустріч студентів ФСП з медіаторами-практиками

15 грудня, в день набуття чинності Закону України  студенти ФСП отримали унікальну нагоду поспілкуватися з медіаторами-практиками, які, зокрема, долучались до законотворчої діяльності в сфері медіації.

Студенти дисципліни “Основи відновного правосуддя” зустрілись з адвокатом та медіатором з цивільних, трудових, сімейних комерційних та інших видів конфліктів/спорів, тренеркою Української академії медіації – Іриною Сучіловою.

Студенти дисципліни “Медіація в юридичній практиці” отримали унікальну нагоду поспілкуватися з Луізою Романадзе, адвокаткою, медіаторкою, президенткою Української академії медіації, співзасновницею Національної асоціації медіаторів України та співавторкою законопроекту з медіації.

Говорили про практичні аспекти впровадження медіації в Україні, важливість отримання медіаційних навичок не тільки для юристів, а й для інших спеціальностей. Також говорили про виклики, які постають на шляху до поширення медіації в Україні. Студенти мали змогу поставити власні питання запрошеним спікерам, зокрема, щодо складнощів у процедурі та того, як надихають задоволені результатом сторони медіації. Окремою важливою темою стала професійна самопідтримка під час вирішення конфліктів та як зберігати нейтральність у складних кейсах. Пані Луіза, зокрема, ропозповіла цікавинки процесу розвитку медіації в Україні, які труднощі довелося подолати на шляху до впровадження, та які можливості вона відкриває для учасників конфліктів. Студенти мали змогу особисто поставити запитання пані Луізі щодо специфіки застосування медіації, а також векторів діяльності медіатора в різних кейсах.

Майбутні правники отримали безліч лайфхаків та вдосталь практичної інформації від даної зустрічі! Вдячні медіаторкам за співпрацю та можливість знайти час для студентів у своєму щільному графіку! Адже цей день набуття чинності законом “Про медіацію” безперечно є визначальним та пам’ятним для нашої країни!