Разом до перемоги! Міжнародна підтримка та солідарність з Україною під час війни (14–23.03.2022)

Військова допомога та міжнародні зв’язки

🇺🇸 Додаткова військова допомога у розмірі 800 млн $ (сучасні переносні зенітно-ракетні та протитанкові комплекси, тактичні безпілотники, вогнепальна зброя та боєприпаси, бронежилети та шоломи).

🇬🇧 Постачання надшвидкісних переносних зенітно-ракетних комплексів Thales STARStreak, максимальна дальність яких досягає 7 км, що на 2,5 км більше, ніж у ПЗРК Stinger, які вже активно та ефективно використовуються. Сподіваємося на ще більшу кількість збитих літаків і ракет!

🇩🇪 Пришвидшення процедури купівлі зброї у ФРН.

🇨🇦 У Торонто з’явиться Площа вільної України, на якій знаходиться консульство РФ. Також у Оттаві можуть перейменувати вулицю на честь Володимира Зеленського. Раніше ще у декількох державах перейменували вулиці, на яких розташовані дипломатичні установи РФ: 🇱🇹 вулиця Героїв України, 🇱🇻 вулиця Незалежності України (частина вулиці) тощо.

Економіка

До переліку з понад 200 компаній, які вже завершили/призупинили свою діяльність/інвестиції у державі-агресорі, додалися такі:

Нафтогазова промисловість

Топ-4 світових нафтосервісних компанії:
🇺🇸 Baker Hughes
🇺🇸 Halliburton
🇺🇸 Weatherford Int
🇺🇸🇫🇷🇬🇧🇳🇱 Schlumberger Ltd

🇩🇪 Linde AG (промислові гази та нафтогазовий інжиніринг)

🇫🇷 TotalEnergies SE (входить до переліку компаній-гігантів-лідерів галузі разом з 🇳🇱 Royal Dutch Shell, 🇬🇧 British Petroleum та 🇺🇸 ExxonMobil, які раніше вже повідомили про відмову співпраці з РФ)

ІТ, телекомунікації, технології, електроніка та побутова техніка
Транспорт і логістика

🇩🇰 Maersk (один з найбільших світових операторів контейнерних перевезень)
🇩🇪 Siemens AG

Автомобільні шини

🇮🇹 Pirelli
🇫🇷 Michelin
🇯🇵 Yokohama
🇯🇵 Bridgestone

Будівництво та інжиніринг

🇦🇹 Strabag SE (один із найбільших будівельних концернів Європи) + позбавлення акцій російського олігарха

Юридичні послуги та консалтинг

🇺🇸 Baker McKenzie

Банківські та фінансові послуги

🇩🇪 Allianz SE (страхування)
🇫🇷 Crédit Agricole Group (банківська група)

Окрім вищезазначених компаній важливим є те, що з РФ призупинила співпрацю EUMETSAT (Європейська організація з експлуатації метеорологічних супутників)

Блокування активів

🇨🇭 Арешт апартаментів (вартість уточнюється)
🇫🇷 Замороження 22 млрд € активів Центрального банку РФ, а також 850 млн € російських олігархів
🇮🇹 Арешт будівельного комплексу (частка володіння – 4 млн €)
🇮🇹 Арешт житлової нерухомості (105 млн €)
🇪🇸 Блокування яхти (130 млн €)
🇪🇸 Затримання яхти (600 млн €)

Культура

🇬🇧 Картина всесвітньо відомого художника Бенксі “Вanksy’s CND Soldiers, unsigned” виставлена на продаж на благодійному аукціоні у Лондоні. Початкова ціна – 20 000£. Всі кошти від продажу будуть передані дитячій лікарні «Охматдит» у Києві.

🇬🇧 Відомі аукціони Christie’s, Sotheby’s та Bonhams відміняють торги та продажі російського мистецтва.

🇵🇱 У Польщі відбувся благодійний концерт «Разом з Україною». Зібрані кошти будуть передані на гуманітарні та військові потреби. Серед українських виконавців були Тіна Кароль, Jerry Heil, Артем Фесько, а також актори театру. Особливої уваги заслуговує потужне декламування «Заповіту» Людмилою Смородіною та польським актором Анджей Северин (перекладена версія польською мовою).

🇩🇪 У Берліні відбувся концерт Sound of Peaсe, на якому окрім німецьких виконавців і гуртів заспівали Джамала та Наталія Кличко. Зібрані 12 млн € будуть направлені для постраждалих у війні.

🇩🇪 За участі українських зірок класичної музики у Берліні відбувся благодійний концерт для допомоги України, який відкрив син нацгвардійців зі Львова. Під час концерту було зібрано 20 тис. €.

🇮🇹 Переможці «Євробачення» гурт Måneskin у знак солідарності з Україною скасували свої концерти у РФ.

Ініціатор і автор щотижневого дайджесту
«Разом до перемоги! Міжнародна підтримка та солідарність з Україною під час війни»

Балашов Дмитро Валерійович
balashov.dim@gmail.com