Чотири техніки читання, які варто використовувати

Cканування

Ймовірно, ви використовуєте цей метод читання частіше, ніж інші методи. Сканування включає в себе перегляд тільки конкретної інформації (наприклад, ключових слів, номерів, імен і так далі) при відкиданні інших деталей.

Ось три речі, які необхідно опрацювати перед скануванням:

Мета: що конкретно я збираюся знайти?

Тип матеріалу для сканування: де я буду отримувати необхідну інформацію? Макет: як ця інформація організована і розташована?
Телефонні книги, панелі меню і поштові скриньки для листів мають звичні макети, тому їх простіше всього сканувати. Поглиблені статті і величезні романи, з іншого боку, найскладніші — особливо якщо вони складаються з тонни тексту і складних слів.

Займайтеся скануванням коли:
Перевіряєте поштову скриньку. Сканування — чудовий спосіб, так як дозволяє швидко просіяти найактуальніші повідомлення. Прочитайте рядок теми і визначте, чи заслуговує вона вашої безпосередньої уваги.
Купуєте книгу в книжковому магазині. Людські очі — відмінний інструмент для пошуку шаблонів. Скануйте полиці для своєї цільової покупки. Використовуйте пальці в якості інструменту. У лічені секунди ви повинні визначити, що вам потрібно.
Вибираєте страви. Коли ваші очі зосереджені на знайомому шаблоні (наприклад, слова «обід» або «м’ясні страви»), ви можете прочитати тільки те, що знаходиться в цій категорії. Це особливо актуально в ресторанах швидкого харчування.
Загалом, сканування найбільш ефективне для матеріалів з заданим макетом (шаблоном), таких як газети і телефонні книги. Це найкращий спосіб використання, коли вам потрібна конкретна інформація, причому швидко.

«Зняття вершків»

Скіммінг (зняття вершків) включає в себе читання великого обсягу матеріалу за менший час. На відміну від сканування, спочатку вам потрібно отримати основну ідею матеріалу, перш ніж шукати певні деталі. Це краще всього підходить для науково-дослідних робіт.

Як і при інших техніках читання, вам необхідно встановити такі елементи, перш ніж скіммінг можна буде назвати успішним:

Мета: що мені потрібно від цього матеріалу?

Головна ідея: яке головне повідомлення або думка цього матеріалу?

Додаткова інформація: як я можу бути впевненим, що це основна ідея? Зверніть увагу, що ви не зможете отримати всі важливі ідеї, використовуючи цей метод. Застосовуйте його коли це необхідно. Наприклад, не рекомендується використовувати скіммінг, коли ви читаєте і підписуєте контракт.

Робіть скіммінг коли:
Читаєте відгуки та огляди. Потрібно думку третьої особи, перш ніж ви купите товар або вирішите піти на фільм? Перегляньте огляди, щоб отримати загальне враження про продукт або послугу. Багато відгуків в наші дні мають чотири частини, які ідеально підходять для скіммінгу: назва, плюси, мінуси і рекомендації.

Даєте імпровізовану презентацію. Потрібно виступити з промовою через годину? Якщо у вас є сценарій (і ви більш-менш знайомі з темою), ви можете пропустити важливі частини і додати свою імпровізацію. Важливо те, що ви розумієте головне повідомлення, яке потрібно передати своїй аудиторії.

Хочете провести швидке дослідження. Скажімо, вам потрібно написати статтю про те, коли блоги стали популярними. Скіммінг як техніка читання підійде, коли вам потрібно висвітлити основи. Зберіть ресурси, прочитайте пару абзаців, потім візьміть основні ідеї кожного з них.

Переглядаєте вивчене. Скіммінг також стане в нагоді, якщо ви хочете переглянути те, що вивчили. Зверніть увагу, що це працює, тільки якщо ви вже знайомі з цим предметом. Швидкий перегляд декількох пропозицій повинен оновити вашу пам’ять за тими темами, які ви вивчали.

Потрібно переглянути багато інформації в найкоротші терміни? Стане в нагоді скіммінг. Пам’ятайте: у деяких особливих випадках більш ефективно пропускати деякі частини під час читання, щоб заощадити час. Не зупиняйтеся на непотрібних даних.

Інтенсивне читання

Інтенсивне читання є найбільш трудомістким із усіх методів читання. Головна мета тут − запам’ятати інформацію надовго.
Цей метод рекомендується філологам, так як він допомагає по-справжньому зрозуміти сенс слів у контексті. Але він також відмінно підходить для аналізу звітів і докладних досліджень. При використанні в поєднанні з скіммінгом і скануванням, інтенсивне читання може розширити горизонти і допомогти вам виділити і запам’ятати важливу інформацію.

Читайте інтенсивно коли: Ви отримуєте нові контракти, ділові пропозиції або записки. Уникайте простого перегляду або сканування вмісту цих документів. Не підписуйте нічого з того, що не розумієте.

Використовуєте чат компанії або відповідаєте на листи, допомагають ці техніки читання. Скільки разів таке траплялося, що ви швидко відповіли колезі або керівнику і це призвело до ніяковості чи непорозуміння?

Якщо можливі різні інтерпретації тексту, тоді обов’язково користуйтеся інтенсивним методом. Також запитуйте джерело для підтвердження. Багатьох проблем можна було б уникнути, якби люди не лінувалися читати до кінця і дуже уважно.

Екстенсивне читання

Екстенсивне читання зосереджено на читанні для задоволення. Ви обираєте свій власний матеріал, свій темп, а також те, як ви будете інтерпретувати зміст.

Ця стратегія добре підходить не тільки для художніх робіт, але і для поліпшення письмових навичок і розширення словникового запасу.

Це допомагає розвинути в читача:

Незалежність. Коли люди починають читати для задоволення, вони дивуються, наскільки приємна ця діяльність.
Осмислення. Коли у вас є свобода вибору того, що ви читаєте, ви можете вчитися комфортно в своєму власному темпі, а також осмислювати кожне слово.
Загальні знання. З екстенсивним читанням ви зможете вільно відкривати нові речі кожен день. Оскільки немає ніякого тиску, ви несвідомо відкриваєте себе світу і збираєте велику частку знань.
Коли читати? Коли у вас є вільний час і коли є бажання отримати естетичне задоволення. Надіємось перелічені техніки читання допоможуть вам більш ефективно навчатись та відпочивати. Приємного вам читання!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
ФСП School ⚡️ Зимова школа демократії ФСП
Вступ на бакалаврат
Вступ до магістратури
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
День відкритих дверей
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email