Зустріч представників ФСП, Програми USAID «Справедливість для всіх» та Лабораторією юридичного дизайну в Школі права університету Стенфорда

25 січня 2022 року відбулась онлайн-зустріч представників факультету соціології і права (ФСП) (Яна Цимбаленко та Вячеслав Пряміцин) з представниками Програми USAID «Справедливість для всіх» (Девід Вон, Артем Шаіпов, Валентина Мудрік) та керівницею Лабораторії юридичного дизайну в Школі права університету Стенфорда (Legal Design Lab at Stanford Law School) (Маргарет Хаган) щодо обговорення можливостей співпраці та розвитку проєкту «Лабораторія юридичного дизайну» в КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Під час робочої зустрічі Вячеслав Пряміцин представив проєкт «Лабораторія юридичного дизайну» в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Мета проекту – зробити систему юридичної освіти України більш інноваційною та доступною, підготувати нове покоління юристів, які вмітимуть застосовувати технологічні інновації та дизайн мислення задля забезпечення прав людини та спрощення доступу до правосуддя в умовах цифрової трансформації суспільства. В рамках проєкту планується підготовка підручника та онлайн-курсу «Юридичні інновації»; підготовка сертифікатної програми; дослідження нових технологій, послуг та політики для відпрацювання моделей впровадження ефективних етично-інноваційних механізмів у правову систему; розробка нових моделей правової допомоги, які сприяють справедливості та доступу до системи правосуддя; розробка, методична та організаційна підтримка юридичних стартап проектів, що спрямовані на якісні та доступні правничі послуги.

Пані Маргарет поділилась досвідом створення такої лабораторії в університеті Стенфорда, розвитку співпраці з юридичним бізнесом та державними організаціями. Також пані Маргарет розповіла про допомогу в розвитку лабораторій, схожих на Legal Design Lab, в інших країнах, таких як Колумбія, Фінляндія, Шотландія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія та інші.

Зі своєї сторони КПІ ім. Ігоря Сікорського запросив пані Маргарет та пана Девіда з гостьовим візитом до університету. Учасники домовились про обмін навчальними та методичними матеріалами в сфері юридичних інновацій, а також обговорили можливості співпраці у розробці навчальних програм з юридичних інновацій в Україні та залучення Вячеслава Пряміцина до неформальної міжнародної мережі керівників лабораторій юридичного дизайну.

Нагадуємо, що раніше, 20 грудня 2021 року, відбулася зустріч представників ФСП з керівником програми USAID «Нове правосуддя» з приводу обговорення можливостей співпраці в сфері впровадження юридичних інновацій у підготовці здобувачів вищої освіти та модернізації освітніх програм спеціальності Право. В рамках співпраці було досягнуто попередніх домовленостей щодо реалізації проекту «Лабораторія юридичного дизайну» та розглянуто можливість впровадження Інноваційного навчального плану підготовки правника. В зустрічі взяли участь: від ФСП – Яна Цимбаленко, Вячеслав Пряміцин; від USAID – Девід Вон, Артем Шаіпов, Валентина Мудрик.