University of Luxembourg International Summer School (Костянтин Пономаренко)

University of Luxembourg International Summer School

Костянтин Пономарьов (081 Право, СПз-71)

Мене звати Костянтин, і я хотів би поділитися своїм досвідом участь у Міжнародній літній школі Університета Люксембургу (ULISS). Насправді, у нашого університету та у університету Люксембургу вже доволі довга історія плідної співпраці, і будь який студент на сайті академічної мобільності міг би знайти багато цікавих відгуків з університету Люксембургу, де студенти і навіть викладачі  діляться своїми порадами або досвідом навчання і життя в університеті.

Чесно кажучи, після прочитання усіх цих відгуків розумієш, що дуже нелегко буде розповісти щось нове про програму і університет. Крім того, я відчуваю що мені буде доволі складно передати словами увесь той неймовірний досвід, який я отримав за ті короткі три тижні, що я провів у Люксембурзі. Але є і гарна новина – причина цього криється тільки в тому, що мої три тижні навчання в університеті були дуже активними і сповненими пригод, поїздок закордон та по території Люксембургу, а також неймовірним людьми яких я зустрів під час проведення Літньої школи.

Загалом, Літня школа фокусується більше на соціальному аспекті навчання, і її основна ціль більше полягає в культурному обміні та ознайомленням студентів партнерських вузів з історією Люксембургу та Європи. Через цей факт, будьте готові до дуже насиченої програми, де буде місце і екскурсіям в музеї Європейської історії, і візитам в важливі європейські інституції (Європейський інвестиційний банк, Європейський суд справедливості), і навіть офіційним прийомам в Міністерстві закордонних справ Люксембургу, де студентів вітав особисто секретар цієї інституції. Крім того, будьте готові до щотижневих поїздок по Люксембургу та прикордонних до Люксембургу країн, особисто моя програма складалася з поїздок до Брюсселю та Брюгге, Трієру та Страсбургу, не враховуючи поїздки по всім найважливішим місцям у Люксембурзі.

Хотілося б також розповісти про умови життя та навчання під час проведення Літньої школи – загалом, вони більше ніж комфортні. У кожного студента є свій особистий простір, тобто своя кімната, з власною ванною, та загальний простір для прийому їжі та проведення спільного часу. Діставалися університету вдавалося за 25 хвилин – 20 на комфорьному поїзді до університету та 5 до навчального корпусу. Кожний студент отримує безкоштовний проїздний на всі види транспорту по всій країні, і це дуже зручно, бо транспортна система в Люксембурзі дуже добре розвинута, і майже будь якого місця можна дістатися на громадському транспорті.

Тепер з приводу вартості життя – хоч Люксимбург і доволі дороге місце, загалом жити тут можна не набагато дорожче ніж, наприклад, в Києві. Так як в програмі Літньої школи не було передбачено харчування(крім поїздок закордон), доводилося самому купувати і готувати їжу. Але за майже місяць навчання, я напевно витратив не більше ніж 100 євро, купляючи усе те що я їм і в Україні – виходило майже так само. Тож, я би порадив не дуже турбуватися з приводу місцевих цін, звісно якщо не харчуватися у кафе.

І найголовніше про що я хотів би розказати – навчальний процес в університеті. Студенти що складали нашу групу були з усіх куточків світу, і це було найбільше різноманіття культур, в якому мені доводилося бути – японці, американці, китайці, корейці, іспанці, британці, індуси, турки, і навіть дівчина із Косово, – усі навчалися, подорожували, та спілкувалися разом, і це напевно, особисто для мене, було найцікавішим досвідом за час цієї програми. Виявляється, що навіть якщо нас розділяють тисячі кілометрів, все одно дуже легко знаходити спільну мову і просто гарно проводити час разом, інколи навіть набагато легше ніж з деякими соплемінниками. Щодо навчальної програми, то зазвичай вона була розділена на дві частини – перші дві години – мовні заняття, потім обід, та другі дві години, під час яких ми вивчали різні короткі курси з таких предметів як економіка, історія, право, та ще кілька інших предметів. Загалом, більшість курсів були дуже цікавими, не в останню чергу завдяки особливому підходу викладачів, набагато більш відкритому і стимулюючому цікавість і уяву.

Як підсумок, напевно буде дуже важливо сказати, що навіть короткий час, проведений на подібній програмі, здатен помітно змінити світосприйняття, особливо якщо до цього не було досвіду академічних обмінів. Літня школа – ця чудова можливість поринути у зовсім інше культурне середовище, пережити і вивчити багато нового, а також зустрітити неймовірних друзів з різних куточків світу. Дуже сподіваюся, що у майбутньому у студентів КПІ буде набагато більше можливостей поїхати на подібні програми обміну, адже це досвід, який на мою думку, необхідно пережити будь якому студенту!

Back
День відкритих дверей ФСП
Бакалаврат 2024
Магістратура 2024
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
Думка студентів про факультет і навчання
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email