Наша аспірантка долучає іноземців до інфокампанії проти війни в Україні!

Аспірантка нашого факультету Паламарчук Марина з кафедри приватного права та інтелектуальної власності наразі перебуває за програмою Erasmus+ в Університеті Коруни (Universidade da Coruña) (Іспанія), яка активно долучає іноземців до інформаційної кампанії проти війни в Україні. Пишаємося та пропонуємо ознайомитися з її коментарями та враженнями!

«Зараз я знаходжусь в місті Коруньйя, Королівства Іспанії і лише нещодавно, я усвідомила наскільки мені пощастило, що я стала учасником програми Еразмус+ саме в цьому навчальному семестрі. 24 лютого я прокинулась від найжахливішого в моєму житті, дзвінка з Києва. На щастя я в безпеці, тому намагаюсь хоч якось бути корисною для своєї країни. Найменше, що я зараз можу зробити – це говорити про те, що відбувається з моєю рідною країною і не дати іноземцям забути про це.

Від початку війни чимало іноземців виразило слова підтримки та запропонували свою допомогу. Я зараз говорю, як про педагогічний склад університету, так і про студентів з інших країн. Світова спільнота занепокоєна ситуацією в нашій країні, а також її наслідками для Європи та світу в цілому.

18 березня на юридичному факультеті Університету Коруньйі пройшов відкритий форум «Европейське братство проти вторгнення в Україну». Студенти та викладачі з інших країн розповіли, про те, як їх країни допомагають Україні, а також, як змінилась ситуація в їх країні. Багато, хто зі спікерів говорив про можливу економічну кризу, що буде спричинена війною в Україні, тому зі свого боку я вирішила розповісти, наскільки наша країна дійсно важлива для світової спільноти, та який вклад вона приносить в світову економіку. Я презентувала невелику статистику щодо показників України в світовому рейтингу по виготовленню та експорту певної продукції та сировини.

Українська діаспора та волонтери збирають кошти, та відправляють гуманітарну допомогу в Україну, а також активно допомагають біженцям з України.

На базі Університету Коруньйі також працює волонтерська група, яка в тому числі готує всю необхідну інформацію для біженців з дітьми, щодо їх подальшого навчання. Нас, студентів з України активно залучають до перекладу таких матеріалів.

Всі, з ким я спілкувалась, підтримують нас, нашу країну і вірять в нашу перемогу. Більшість відкрито говорить, що це війна не за Україну, а за Європу в цілому».