Що таке «ресурс» і звідки його брати?

Ресурс – це запаси чого-небудь, які можна використати у разі потреби; засіб, можливість, якими можна скористатися у разі необхідності. Це енергія, сили, мотивація, щоб якісно виконувати повсякденні справи, планувати та досягати цілей. Ресурсний стан залежить від фізичного та психологічного здоров’я.

На фізичному рівні потрібно:
– налагодити режим сну та відпочинку. Все це напряму впливає на вашу продуктивність.
– слідкувати за водним балансом. Недостатня кількість води в організмі негативно впливає на самопочуття.
– добре харчуватися. Тобто споживати корисну їжу, щоб організм отримував необхідні вітаміни та мікроелементи.

На психологічному рівні потрібно:
– хвалити себе. Так, справді, відмічайте навіть крихітні перемоги та досягнення та подумки хваліть себе за них.
– знайти хобі. Приємне для вас заняття – це джерело ресурсу.
– позитивно мислити. Наприклад, замість «я не зможу» кажіть «я впораюсь», замість «в мене немає сил» – «я відпочину та буду відчувати себе бадьоро».

Що робити заборонено:
– прагнути досконалості. Перфекціонізм справді може мотивувати вас робити якомога краще, але разом з тим розвиває страх перед поразкою або помилкою. А також зрощує постійне відчуття тривоги.
– мати шкідливі переконання. Усі ці «мені ніколи не щастить» чи «я на це не заслуговую» призводять до знецінення своєї особистості.