Виступи аспірантів і викладачів ФСП на VI Міжнародній міждисциплінарній науковій конференції “The Interaction of Tradition and Modernity” у Литовській Республіці

18–19 листопада 2021року в м. Клайпеда (Литва) відбулася VI Міжнародна міждисциплінарна наукова конференція «Взаємовплив традиції та сучасності» (“Tradicijos ir modernybės sąveika” / “The Interaction of Tradition and Modernity”), котру організували університети Клайпеди (факультет мистецтв і гуманітарних наук) та Лієпаї (факультет соціогуманітарних наук).

До участі запрошувалися мово-, літературо-, мистецтво- і релігієзнавці, етнологи та фольклористи, історики та культурологи. В підсумку до програми ввійшли 44 доповіді, автори яких представляли Литву, Латвію, Україну, Румунію, Польщу та Японію.
Пленарне засідання було присвячено пам’яті проф. Аудроне Каукіене (1941–2017), засновниці наукової школи з литовської лінгвістики, видатної дослідниці литовської етнології, однієї з ініціаторок створення спеціальності «євангелічне богослов’я».

Від кафедри історії ФСП на конференції виступили аспірантка ІІІ року навчання Ілона Жовта з темою «Loveship in the Institutes of Noble Girls in the Ukrainian Lands of the Russian Empire in the 19th – early 20th Centuries» («Любовні стосунки в інститутах шляхетних дівчат в українських землях Російської імперії ХІХ – початку ХХ ст.»), а також її науковий керівник доцент Антоніна Кізлова (у співавторстві з реставратором Національного історико-культурного заповідника «Києво-Печерська лавра» Наталією Онопрієнко) з темою «Christian Votive Craft in Pre- and Post-Soviet Ukraine» («Виробництво християнських вотивів у до- та пострадянській Україні»).

Через посилення карантинних обмежень до обговорення довелося долучатись у режимі онлайн, однак це не зробило обмін науковим досвідом менш насиченим.