7 звичок, які допоможуть прочитати більше книг

Книги читати дедалі складніше, аніж статті чи пости в соціальних мережах. Вони вимагають терпіння і уваги, яких часто не вистачає.

Скот Янг, автор, який пише про роботу та продуктивність, виокремив 7 звичок, які допоможуть вам зменшити список непрочитаних книг.

Звичка 1. Не відчувайте провину за те, що відклали книгу та почали нову. Не варто змушувати себе прочитати книгу, яка не приносить вам користі, виявилась занадто банальною чи передбачуваною.

Звичка 2. Створіть список книг, які ви хочете прочитати. Це можна зробити в Kindle или eReader. Або ще можна скористатися сайтом Goodreads. Там ви знайдете списки популярних книг та рейтинги літератури за різною тематикою.

Звичка 3. Слухайте аудіокниги. Це допоможе вам осягнути більше книг, оскільки слухати можна навіть тоді, коли читати складно.

Звичка 4. Не піддавайтеся спокусі зайнятися чимось простішим Ви починаєте читати. Але зі значно меншим бажанням, ніж гортати стрічку Фейсбуку чи Інстаграму. І час, який ви виділили для книги, раптом забирають соціальні мережі. Щоб цього не трапилося, вам потрібно обмежувати використання соціальних мереж перед і під час читання. Наприклад, відкласти телефон подалі від себе.

Звичка 5. Залиште 30 хвилин перед сном для читання. Ця звичка також дозволить вам прочитати більше книг. Якщо ви будете читати по 25 сторінок за вечір, до кінця року прочитаних книг буде більше 30.

Звичка 6. Видаліть соціальні мережі зі смартфона та встановіть додатки із книгами. Проблема у тому, що у телефонах є додатки, які привертають занадто багато уваги. Якщо ви видалите або обмежите їх використання, то зможете виділити більше часу для читання.

Звичка 7. Читайте з метою. Тобто ви повинні читати не тільки для того, аби прочитати книгу, а й для того, щоб зрозуміти тему. Це може перерости в повноцінне навчання. І для того, щоб поглибити свої знання, вам доведеться прочитати не одну книгу із обраної вами тематики.

Кафедра психології та педагогіки за матеріалами каналу в Телеграм «Почни щось».