[анонс] Круглий стіл «КРИМ У КОНТЕКСТІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ»

Запрошуємо прийняти участь у засідання круглого столу, якій відбудеться в онлайн-режимі 27 лютого о 16:10 на тему:

«КРИМ У КОНТЕКСТІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ»
Мета заходу: підвищити рівень знань здобувачів освіти про історію Криму, простежити етнічний та суспільно-політичний розвиток Криму від стародавніх часів до сучасності, з’ясувати місце й роль Криму в історії України.

Орієнтовний перелік тем для обговорення:

1) Давня історія Криму
Племена кіммерійців, таврів, скіфів у Криму. Давньогрецькі міста Криму. Римська доба історії Криму.

2) Середньовічний Крим
Поява готів та гунів у Криму під час Великого переселення народів. Кримські готи. Князівство Феодоро. Печеніги та половці (кипчаки) в Криму. Візантійський вплив у Криму. Корсунський похід князя Володимира Святославича. Генуезькі торгові колонії в Криму.

3) Крим в Новий час
Кримське ханство: зародження, розквіт, загибель. Османське панування в Криму. Корінні народи України: кримські татари, кримські караїми та кримчаки (єврейське населення Криму).

4) Новітня історія Криму
4.1 Крим у часи революції 1917–1921 рр.
Кримська Народна Республіка ­– державне утворення кримських татар. Війна з більшовиками та поразка Кримської республіки. Кримська операція армії УНР (квітень 1918 р.). Кримський крайовий уряд Сулеймана Сулькевича. Політика Української Держави гетьмана Павла Скоропадського щодо Криму.

4.2 Крим у складі СРСР та України
Депортація кримських татар у травні 1944 р. Депортація народів Криму (кримських німців, італійців, греків, вірмен, болгар) у 1941­­­–1944 рр. Кримськотатарський національний рух 1950–1980-ті рр. за повернення кримських татар на етнічну батьківщину до Кримського півострова. Крим у складі УРСР та незалежної України. Позиція України та світової спільноти щодо протиправної анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Організатори: кафедра історії ФСП КПІ ім. Ігоря Сікорського, науковий студентський гурток «Клуб шанувальників історії».

Контакти для охочих взяти участь: kpi.history@gmail.com