Дайджест «Консультації Першої інноваційної онлайн юридичної клініки КПІ ім. Ігоря Сікорського» №12

01.09.2021 року у мене  було вкрадено телефон під час вашого пересування у маршрутному таксі №20 у місті Києв. В цей же день вам було відмовлено у прийнятті поданої вами заяви про кримінальне правопорушення у відділі Головного управління Національної поліції України з аргументацією, що на той час вже був кінець робочого дня.

На Ваше питання – в  який спосіб діяти, як оскаржити відмову у прийнятті вашої заяви надаємо консультацію щодо порядку дій.

Це питання регулюється Кодексом адміністративного судочинства України та Законом України «Про звернення громадян».  Отже, виходячи з викладеного (юридичні висновки), роз’яснюємо порядок Ваших дій покроково.

Крок 1. Подання скарги керівникові органу
Оскільки частина друга статті дванадцятої Закону України «Про Національну поліцію України» вказує на те, що представник органу національної поліції не має права відмовити у прийнятті заяви посилаючись на такі обставини як: вихідний чи святковий день кінець робочого дня, а отже така особа діяла незаконно. Для того щоб оскаржити цю відмову вам потрібно написати скаргу керівникові органу представник якого вам відмовив, а також, за вашого бажання, надіслати копію цієї скарги до Сумської місцевої прокуратури з повідомленням про надсилання скарги керівникові Сумського відділі Головного управління Національної поліції України і проханням проконтролювати розгляд цієї скарги.

В скарзі вам потрібно вказати:  ваше прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, викласти суть вашої скарги та ваші вимоги відповідно до викладених у скарзі обставин. Також ваша скарга повинна бути підписана вами із зазначенням дати. Скаргу можна відправити як поштою,  так і залишити усно, на прийомі у керівника цього органу, так і електронною поштою. Терміном розгляду такої скарги буде місяць з моменту її отримання або повідомлення про вручення такої скарги. Якщо ви будете відправляти свою скаргу поштою рекомендую вам відправляти її листом з повідомленням про вручення, адже в такому випадку ви точно будете знати з якого моменту починається відповідний термін.

Крок 2. Ваші дії у випадку відмові у задоволенні вимог вашої скарги
У випадку, якщо керівник органу, до якого ви надіслали скаргу відмовив у задоволенні ваших вимог чи проігнорував вашу скаргу з причин, що на вашу думку не відповідають закону ви можете звернутися до суду з позовною заявою про  визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, а саме прийняти розглянути вашу скаргу, а також прийняти вашу заяву про вчинення кримінального правопорушення.

За подання такої заяви справляється адміністративний збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб і становить 908,00 гривень, оскільки це є позов немайнового характеру.

Я маю у своїй власності земельний пай на території села, де я раніше проживала. У мене є 2 сина, і я хочу за життя подарувати їх одному з них, так як з другим сином у Вас стосунки не склалися, я не спілкуюсь і він мені не допомагає, щоб після моєї  смерті вони не ділили спадщину . Чи можливо це зробити і як краще оформити?

На Ваше питання – як подарувати сину земельний пай надаємо консультацію.

Згідно з пунктом б частини 15 перехідних положень Земельного Кодексу України до вступу в силу закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2020 року не допускається купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення Фондом особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам – учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Відповідно до Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ від 31.03.2020 року, що набуває чинності 01.07.2021 строк заборони відчудження земельних паїв продовжено до 1 січня 2014 року

Отже, виходячи з викладеного (юридичні висновки), подарувати паї  своєму синові в даний момент відповідно до законодавства України неможливо.

В той же час, Ви можете написати заповіт на свого сина, в якому заповісти свої паї тому, кому бажаєте, щоб вони дісталися після Вашої смерті. Заповіт можна скласти, звернувшись до державної нотаріальної контори або до приватного нотаріуса.

Хочу розірвали шлюб із своїм чоловіком, чи можу я це зробити без звернення до суду? У шлюбі у нас народилась донька, якій зараз 10 років.

На Ваше питання – як розірвати шлюб при наявності спільної неповнолітньої дитини  надаємо консультацію.

У Вашому випадку розірвання шлюбу відбувається лише за Вашим бажанням і в лише в судовому порядку,  відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України суд розгляне Вашу позовну заяву, однак відповідно до ст. 111 Сімейного кодексу Вам вірогідно буде надано строк для примирення сторін. Відповідно до ч. 7 ст. 240 ЦПК суд може відкрити провадження за Вашою позовною заявою, проте потім призупинити розгляд справи та надати час на примирення з Вашим чоловіком строком до 6 місяців.

Для оформлення позовної заяви Ви повинні надати нам наступні документи:

  • Свідоцтво про шлюб та 2 його копії;
  • Дві копії свідоцтва про народження Вашої дитини
  • 2 копії вашого паспорту(у вас ID-картка тому додаєте ще витяг з місця реєстрації) та ідентифікаційного коду
  • Квитанція про сплату судового збору
  • Довідка про склад сім’ї
  • Інші можливі документи, які підтверджують вашу позицію (необов’язково)

Щодо судового збору, то відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» розмір судового збору при поданні судової заяви на розірвання шлюбу складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня 2021 року складає 2270 грн., станом на 1 липня 2021 року ‑ 2379 грн., станом на 1 грудня 2021 року ‑ 2481 грн. У виродку звернення з позовною заявою до 1 липня 2021 року, сума судового збору для Вас складатиме 908,00 грн.

Щодо місця подання позовної заяви, то відповідно до ч. 2 ст. 28 Цивільно-процесуального кодексу України позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача, тобто, оскільки на вашому утриманні є малолітня дитина (до 14 років). Таким чином, Ви можете подати позовну заяву до суду за місцем Вашого проживання.

Мій чоловік перестав матеріально допомагати мені на дитину. При цьому, він має хороший офіційний дохід. Підкажіть, чи маю я право на отримання від нього аліментів на дитину? Якщо так, то в якому порядку я можу їх отримати?

На Ваше питання – як отримати аліменти на утримання дитини  надаємо консультацію.

У зв’язку з тим, що дитина залишається на Вашому утриманні, Ви маєте право отримувати аліменти на дитину до розлучення, оскільки відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України утримання дитини є обов’язком обох батьків.

При призначенні аліментів на дитину не є обов’язковим рішення суду про ваше з чоловіком розлучення.

Можливі дві форми звернення до суду з вимогою про стягнення аліментів:

  • у порядку позовного провадження;
  • у порядку наказного провадження.

В порядку наказного провадження Ви можете стягнути або одну чверть заробітку (доходу) боржника, або у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Для отримання судового наказу про стягнення аліментів Вам необхідно звернутися до суду з заявою на видачу судового наказу й протягом трьох днів суд має винести рішення про виплату вам вашим чоловіком аліментів на вашу дитину. До заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів додаються наступні документи:

  • копії паспортів (у вас ID-картка тому додаєте ще витяг з місця реєстрації)
  • копії ідентифікаційного коду заявника та боржника,
  • копія свідоцтва про народження дитини, копія свідоцтва про шлюб,
  • копія свідоцтва про розірвання шлюбу, (якщо будете подавати заяву на аліменти до розлучення, то необов’язково)
  • довідка про склад сім’ї або з місця мешкання на підтвердження проживання дитини разом із заявником,
  • довідки з місця роботи, або з установ соціального, пенсійного забезпечення та інші, з яких можливо встановити дохід боржника (вашого чоловіка).

У порядку позовного провадження у Вас є можливість стягнути аліменти як на себе (до досягнення дитиною 3-х років), так і на дитину. Відповідно до ч. 2 ст. 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Для підготовки позовної заяви Вам необхідно надати наступні документи:

  • Свідоцтво про народження дитини.
  • Свідоцтво про шлюб/ розірвання шлюбу.
  • Довідка з місця роботи/ зі служби зайнятості або інші документи, які підтверджують наявність у позивача потреби в матеріальній допомозі.
  • Документи, що підтверджують перебування позивача в декретній відпустці по догляду за дитиною (за наявності).

При зверненні як з заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів, так і з позовною заявою Ви звільнені від сплати судового збору.

Підкажіть, я є одинокою мамою, яка має дитину двох років. Матеріальні складнощі вимагають від мене вийти працювати, підкажіть чи маю я право на призначення комунальної няні?

На Ваше питання – як отримати послуги комунальної няні  надаємо консультацію.

Ви дійсно маєте на це право, оскільки відповідно до п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”» Право на отримання компенсації послуги “муніципальна няня” мають громадяни України, які уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі – договір) з муніципальною нянею (по суті з будь-якою особою, яка згодна працювати нянею для вашої дитини на суму виплат, яку призначають для компенсації її діяльності державою). Компенсація послуги “муніципальна няня” надається отримувачам послуги “муніципальна няня” за умови зайнятості кожного з батьків. Тобто для отримання такої послуги Ви повинні бути працевлаштовані.

Перед тим як користуватися умовами цієї державної послуги Вам необхідно знайти саму няню для вашої дитини, яка буде згодна працювати на таких умовах, можливо з певною вашою доплатою за її послуги й укласти з нею договір, який обов’язково має бути в письмовій формі.

У договорі має бути зазначено, зокрема, назву послуги, її обсяг з визначенням конкретних заходів, інформацію про дітей, за якими здійснюється догляд, та інформацію про особу, яка здійснює догляд за такими дітьми, умови та строк надання послуги, її вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін, місце проживання отримувача послуги “муніципальна няня”, місце проживання муніципальної няні (для фізичних осіб – підприємців)/місцезнаходження муніципальної няні (для юридичних осіб).

Доброго дня! 27.08.2021 року я з донькою, яку було зараховано на перший курс інституту, підшукували їй житло в оренду. Ми звернулися до агентства нерухомості. Нам було запропоновано варіант – однокімнатну квартиру біля вищого навчального закладу. Ми уклали письмовий договір з орендодавцем, внесли попередню оплату в розмірі 10 000 гривень. Відповідно до умов договору передача орендарю приміщення разом із майном у користування здійснюється орендодавцем після підписання сторонами цього договору і оформлення шляхом підписання сторонами акта приймання-передачі приміщення. Водночас, під час заселення – ми виявили недоліки в житлі, що унеможливлюють проживання в ньому моєї дочки. За наведених обставин дочка, як підписант договору оренди, акт приймання-передачі не підписувала, у квартирі не жила. Проте орендодавець відмовився віддавати кошти, посилаючись на укладений договір оренди. Як мені повернути кошти?

Доброго дня! У вашому випадку алгоритм дій щодо повернення попередньої передплати визначається змістом договору, який підписала ваша дочка. Так, відповідно до ст. 810 ЦК України за договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату. Умовно цивільне законодавство надає право сторонам самим визначати момент укладення договору: в одному випадку – це укладання письмового документу, який засвідчує волю сторін на передачу (отримання) майна в майбутньому. Інший – це зв’язаність юридичного факту укладання договору оренди з передачею майна, що засвідчуються певним документом. Наприклад, актом приймання-передачі житла в оренду.

З тієї інформації, що Ви надали, вбачається, що невід’ємною умовою укладення договору є факт передачі майна, а не підписання власне письмового документу. За таких умов відмова від підписання акту приймання-передачі свідчить про не укладення договору оренди житла та відсутності правової підстави в орендодавця утримувати Ваші грошові кошти. Тому в даному випадку ви маєте право на відновлення свого майнового становища, що існувало до передачі грошових коштів в розмірі 10 000 гривень орендодавцю, за рахунок звернення до суду із позовом до орендодавця про повернення безпідставно набутого майна в розмірі переданої попередньої оплати (ст. 1212 ЦК України). Відповідно до положень цієї статті особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов’язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов’язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Доброго дня! Моя мати, будучи власником квартири, передала на невизначений строк у найм квартиру для проживання іншим особам. Однак, приблизно рік тому вона померла, а власником вказаної квартири став я на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом. У зв`язку з необхідністю використання житла для власного проживання я неодноразово направляв нймочеві попередження про розірвання договору найму житла. Однак він квартиру не звільнив, посилаючись на проживання з ними малолітньої дитини. Що мені робити?

Добрий день! Відповідно до положень статті 168 ЖК УРСР договір найму жилого приміщення, укладений на невизначений строк, може бути розірвано за вимогою наймодавця, якщо жиле приміщення, займане наймачем, необхідне для проживання йому та членам його сім`ї. У цьому випадку власник будинку (квартири) повинен попередити наймача про наступне розірвання договору за три місяці. У частині першій статті 814 ЦК України передбачено, що у разі зміни власника житла, переданого у найм, до нового власника переходять права та обов`язки наймодавця. Відтак, до вас як як спадкоємця вашої матері перейшли всі права та обов`язки наймодавця за договором найму. Тому, за умови належного попередження наймачів, ви маєте абсолютне право на: а) розірвання договору найму; б) користування своїм майном на власний розсуд. Також у статті 391 ЦК України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. На цій підставі, ви можете звернутися з позовом до суду про розірвання договору найму спірної квартири та виселення відповідача разом із його малолітнім сином.

Доброго дня! Минулого року я був звільнений зі служби після закінчення терміну контракту. На момент звільнення він мав вислугу 25 років, був ветераном військової служби та мав статус учасника бойових дій. Після звільнення наказом командира військової частини, де я служим, мене разом із членами сім’ї знято з квартирної черги. Чи є такі дії законними?

Добрий день! На теперішній час основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», який також встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей у економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Відповідно до абзацу 4 частини першої статті 12 цього Закону України, військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надають їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що вони не використали право на безоплатну приватизацію житла.

Пункт 29 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року No 1081 (далі – Порядок), передбачає, що військовослужбовці, які перебувають на обліку при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров’я, а також у зв’язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду, а в разі розформування військової частини – у військовому комісаріаті і квартирно-експлуатаційному органі та користуються правом позачергового одержання житла.  У пункті 30 Порядку визначені також випадки, коли військовослужбовці знімаються з обліку.

Таким чином,  військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їх сімей мають право на отримання житла, а отже, і на залишення на обліку до отримання ними житла, в тому числі у разі звільнення в запас чи відставку, крім випадків, передбачених пунктом 30 зазначеного вище Порядку.

Враховуючи викладене, наказ про зняття вас з квартиної черги є незаконним та підлягає скасуванню. Ви можете оскаржити його в  порядку цивільного судочинства.

У 2020 році я розлучився з дружиною. Від шлюбу в нас є десятирічний син. Під час процедури розлучення суд разом із розірванням шлюбу встановив, що наша дитина буде проживати разом з матір’ю. Разом із тим, суд чомусь жодним чином не врахував ставлення батьків до своїх батьківських прав, а також не вислухав нашу дитину з проводу питання з ким з батьків вона хоче проживати. Чи повинен це був зробити суд?

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини обовязково беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення. Відповідно до частин першої та другої статті 171 СК України дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім’ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім’ї. Дитина, яка може висловити свою думку, має бути вислухана при вирішенні між батьками спору, зокрема, щодо її місця проживання. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

Таким чином, із досягненням десятирічного віку в дитини з’являється право не тільки бути вислуханою і почутою, але й брати активну участь у вирішенні своєї долі, зокрема, у визначенні місця проживання.  Аналогічні положення закріплені у статті 12 Конвенції про права дитини, згідно з якою держави-учасниці забезпечують дитині, здатній сформулювати власні погляди, право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що торкаються дитини, причому поглядам дитини приділяється належна увага згідно з її віком і зрілістю.

Таким чином, в будь-якому випадку суд повинен урахувати думку дітей, надавши їй оцінку, та визначитись із тим, що буде відповідати найкращим інтересам дітей. Отже, за відсутності інших істотних умов, рішення суду першої інстанції вами може бути успішно оскаржено.

17.09.2021 року у мене та моєї дружини, (ххх), народився син. Як мені отримати Свідоцтво про народження дитини, якщо ми проживаємо на тимчасово окупованій території?

Для того, щоб отримати Свідоцтво про народження дитини, вам необхідно встановити факт народження вказаної дитини.

Встановлення факту народження особи відбувається шляхом подачі до суду заяви про встановлення факту народження дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 317 Цивільного процесуального кодексу України, заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Вимоги до змісту Заяви про встановлення факту народження дитини зазначені в ст. 318 Цивільного процесуального кодексу України.

Зазначимо, для того, щоб суд розглянув подану вами заяву необхідно сплатити судовий збір у розмірі 454 грн. (станом на 2021 рік) та надати суду, як додаток до Заяви, Квитанцію про сплату судового збору.

Відповідно до п. 2 ст. 317 Цивільного процесуального кодексу України, справи про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви.

У разі прийняття судом рішення про встановлення факту народження дитини, вам необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення суду з копією судового рішення та Паспортом громадянина України.

Свідоцтво про народження дитини видається в день звернення до відповідного відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Нещодавно мені виповнилось 20 років і у одного блогера в Tik Tok я побачив відео, де він розповідав що отримав безкоштовну земельну ділянку і це не склало йому якихось труднощів. Оскільки я хочу з’їхати від батьків та побудувати маленький будиночок, то безкоштовне отримання землі було б для мене дуже влучним. Яка процедура отримання ділянки? Скільки я зможу отримати соток землі, а також куди я повинен звернутися для виконання цього права?

Згідно п. б ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України (далі – Закону) кожен громадянин України можуть набути права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності, тому дійсно, таке право існує і є актуальним у даний час. Але не погоджуюсь з тим, що процедура здійснення права на отримання земельної ділянки на безоплатній основі є легким та безперешкодним процесом.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 Закону, громадяни України можуть отримати 6 видів земельних ділянок. Першочерговим кроком стане визначення бажаного місцезнаходження земельної ділянки та цілей, але оскільки тип ділянки обраний – будівництво і обслуговування жилого будинку, потрібно вирішити у якому саме місці Ви бажаєте отримати. Місцезнаходження у селах дозволяє отримати не більше 0.25 гектара, в селищах – не більше 0.15 гектара, а в містах – не більше 0.10 гектара.

Після остаточного вирішення попереднього кроку, Ви повинні обрати конкретну ділянку на карті України. У цьому Вам допоможе Публічна кадастрова карта. ВАЖЛИВО: потрібно самостійно, або ж користуючись послугами фахівців системи безоплатної правової допомоги, виготовити графічні матеріали, які в подальшому знадобляться нам при подачі документації.

Земельна ділянка обрана, але що ж далі? Наступним кроком буде похід до сільської, селищної, міської ради з необхідним пакетом документів:

  • копія документа, що посвідчує особу;
  • клопотання із зазначенням цільового призначення ділянки та її орієнтовні розміри;
  • графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування ділянки

Після подання документів, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову в його наданні.

Коли відповідь позитивна – замовляємо розробку проекту землеустрою у землевпорядній організації, відповідно до ст. 49 Закону україни “Про землеустрій”. Особливу увагу акцентую на обов’язковості вказання вартості та строків виконання робіт, а також потрібно щоб цей проект був погоджений із територіальним органом Держгеокадастру та управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації або місцевої ради. Без цього кроку земельну ділянку неможливо буде зареєструвати у Державному земельному кадастрі.

Успішно виконавши вищевказані пункти, Ви повинні пройти реєстрацію ділянки згідно ст. 186 Закону. У цьому допоможе територіальний орган Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки. Туди Ви маєте йти з наступним пакетом документів:

  • заявою про внесення відомостей до Держземкадастру;
  • оригіналами погодженого проекту землеустрою;
  • документацією із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.

Весь цей процес займе 14 робочих днів, після чого Ви отримаєте витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку відповідно до ст.38 Закону України “Про Державний земельний кадастр”

Передостаннім кроком перед остаточним отриманням ділянки буде затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Ви йдете до місцевої ради або територіального органу Держгеокадастру з такими документами:

  • клопотанням про затвердження проекту землеустрою;
  • екземпляром погодженого проекту землеустрою;
  • витягом з Держземкадастру про земельну ділянку.

Отримавши на руки рішення Ви володієте земельною ділянкою, але залишилось ще трохи.

Останньою дією стає державна реєстрація права власності тепер вже Вашої земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Ви повинні звернутись до виконавчих органів, у тому числі можуть бути центри надання адмін.послуг а також нотаріуси, з останнім переліком документів:

  • документа, що посвідчує особу;
  • засвідченої копії рішення про безоплатну передачу земельної ділянки;
  • витягу із Держземкадастру про земельну ділянку;
  • документа, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.

Залишилось почекати 5 робочих днів і Ваша ділянка буде зареєстрована. Тепер ділянка знаходиться у Вашому володінні і Ви можете будувати на ній будинок.

Формулювання запитань збережено в оригіналі.
Консультації носять ознайомчий характер.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
ФСП School ⚡️ Зимова школа демократії ФСП
Вступ на бакалаврат
Вступ до магістратури
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
День відкритих дверей
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email