Разом до перемоги! Міжнародна підтримка та солідарність з Україною під час війни (13–20.04.2022)

Військова допомога

🇨🇿 Постачання установок залпового вогню

Економіка

До переліку з понад 290 компаній, які вже завершили/призупинили свою діяльність/інвестиції у державі-агресорі, додалися такі (у разі, якщо компанія вже вийшла з ринку, то зазначено уточнення щодо конкретних обмежень):

ІТ, телекомунікації, технології, електроніка та побутова техніка

🇯🇵 Toshiba Corporation
🇩🇪 SAP SE (програмне забезпечення)
🇺🇸 Google (виключення можливості сплачувати платежі з РФ)
🇺🇸 Electronic Arts Inc. (прибрали російську футбольну збірну та клуби з всесвітньо популярної і головни гри у світі футболу FIFA 22)
🇺🇸 Monotype Imaging Holdings Inc. (блокування найпопулярніших шрифтів від (Times New Roman, Arial, Verdana, Tahoma та Helvetica)

Машинобудування та інжиніринг

🇦🇹 Andritz AG (машинобудівний концерн)

Хімічна промисловість

🇩🇪 Henkel AG & Co. KGaA (побутова хімія, косметичні засоби та засоби особистої гігієни, товари для склеювання)

Харчова промисловість

🇫🇷 Danone S.A. (бренди Evian і Alpro, а також припинення інвестицій)

Консалтинг

🇺🇸 McKinsey & Company (прининення обслуговування клієнтів з РФ з 15 квітня 2022 року)

Банківські та фінансові послуги

🇺🇸 🇻🇨 🇬🇮 CurrencyCom (глобальна криптовалютна біржа; новина від 12 квітня, але важливо її зззначити)

... а також

🇺🇸 FMC Corporation (хімічні інновації в агрокультурному секторі)
🇫🇷 L’Occitane en Provence (особиста гігієна та косметичні засоби)
🇺🇸 Paramount Pictures Corporation (MTV Russia, Paramount Comedy, Nickelodeon, Nick Jr., NickToons тощо)

Заборона експорту/імпорту

🇬🇧 Збільшення підсанкційного списку на понад 200 фізичних і юридичних осіб РФ
🇨🇭 Приєднання до п’ятого пакету санкцій ЄС проти РФ
🇨🇦 Збільшення списку підсанкційних осіб ще на 14
🇦🇺 Запровадження санкцій проти «Газпрому»
🇳🇱 Урядова заборона сплачувати за російський газ рублями

Блокування активів

🇫🇷 Замороження активів (23 млрд €)
🇬🇧 Замороження активів (10 млрд $)
🇬🇧 Блокування активів (7 млрд $)
🇫🇷 Замороження нерухомості (1 млрд $)
🇳🇱 Замороження активів (600 млн €)
🇩🇪 Конфіскація найбільшої яхти у світі (600 млн $)
🇫🇯 Затримання яхти (325 млн $)

Міжнародні зв’язки

🌐 Важливі зміни у структурах ООН, оскільки РФ:
виключено зі складу Постійного Форуму ООН з питань корінних народів з 1 січня 2023 року (натомість до Форуму обрано 🇺🇦 Україну)
не переобрано до складу Комітету ООН з неурядових організацій, Виконавчого бюро ЮНІСЕФ і «ООН-Жінки»
призупинення статусу постійного спостерігача в Організації американських держав

🌐 Надання 88,6 млн $ від Світового банку на стипендії для студентів

Рятувальники з 🇺🇸🇦🇺🇩🇪🇵🇱 допоможуть у ліквідації наслідків війни в деокупованих містах і селах

🇬🇧 Прем’єр-міністр Борис Джонсон звернувся українською у Великодній промові

🇨🇴 Підтримка України (мабуть перший випадок прямої підтримки у державах Південної Америки)

🇺🇸 Білий дім присвятив дві пам’ятні монети Україні та Президентові Зеленському

Культура та спорт

Під час благодійного футбольного матчу між 🇺🇦 Шахтером та 🇵🇱 Легією переможний гол забив 12-річний хлопець з Харцизька із символічним надписом «Маріуполь» на футболці (у всіх футболістів нашої команди на футболки були зазначені міста, які найбільше постраждали під час війни).

🌐 На церемонії відкриття Invictus Games (спортивні змагання для колишніх військових, які отримали інвалідність під час бойових дій) принц Гаррі та Меган Маркл виступили зі словами підтримки Україні. Важливо зазначити, що наша команда змогла приїхати на змагання.

У небі містом 🇰🇷 Бусан з’явилася надзвичайне шоу-інсталяція на підтримку нашої держави, під час якого з дронів створили прапор України та послання миру.

В 🇦🇺 Австралії пошили величезний прапор України