Masaryk University (Ліповська Світлана)

Masaryk University

Ліповська Світлана (281 Публічне управління та адміністрування)

Мені пощастило поїхати на один семестр на навчання в магістратурі до Чехії в Університет Масарика, що розташований в мальовничому місті Брно і є одним із кращих університетів Європи. Я стала учасником програми Еразмус+ і виграла європейську стипендію, чим дуже пишаюсь.

Я навчалась в одному із центральних корпусів, який розташований в самому серці міста. Проживала в одному із гуртожитків університету і з легкістю добиралась до будь-якої точки міста. Брно надзвичайно комфортне і затишне для життя. Тут є все, що потрібно сучасній людині, а студенту й поготів.

Процес навчання проходив у просторих аудиторіях, які облаштовані усією потрібною технікою та є зручними для проведення лекцій та семінарів. Лекції для студентів програми Еразмус+ проводять окремо на англійській мові, тобто в одному приміщенні я часто зустрічала одних і тих же людей. Але ніхто ніколи не робив різниці між студентами на постійній основі та студентами Еразмус+. Кожен студент сам вирішує, який саме курс та в якому році навчання йому відвідувати, що є, я вважаю, дуже зручно, адже ти сам програмуєш свій курс і напрям навчання.

Для підготовки домашнього завдання найзручніше було готуватись в бібліотеці, адже вона дуже комфортна, простора і має усі потрібні гаджети для навчання. У кожного студента є свій персональний електронний кабінет з доступом до оцінок та коментарів від викладачів. В мене була спеціальна перепустка для входу в університет, для можливості роботи в бібліотеці, друку матеріалів, для купівлі обідів, а також звичайний студентський квиток. Тобто все в одній картці, що дуже зручно.

До усіх семінарів та лекцій потрібно було ретельно готуватись. Адже для лекцій я читала багато англомовної літератури, щоб бути готовою до питань від викладача, а на кожний семінар писала есе та різного роду роботи. Всю інформацію можна було легко знайти, а викладачі були відкритими до спілкування і завжди давали цінні поради.

Координатори програми Еразмус+ провели колосальну роботу для організації нашого приїзду, для безпосереднього введення нас в курс справи та ознайомлення з системою, а також залишались з нами на зв’язку протягом всього навчання.

Еразмус-тім попіклувались і про наше дозвілля: організація поїздок в інші країни, вечірки, програми лояльності для іноземних студентів в різних закладах, цікаві заходи щодо презентації своєї країни.

Ці 6 місяців для мене по-справжньому були чарівними. Мій величезний страх напередодні абсолютно не дорівнював безмежному щастю наприкінці. Знайомство з процесом навчання, досвід, покращення рівня англійської мови, вивчення чеської, як ще один плюс до мого бекграунду, нові друзі, з якими, я впевнена, ми будемо завжди дружити, подорожі у різні країни, вечірки, побачення. Загалом, я найщасливіша, бо прожила 6 місяців в чудовому місті, з прекрасними людьми, а найголовніше я написала магістерську дисертацію і успішно її захистила в Україні.

Хочу висловити велику подяку КПІ ім. Ігоря Сікорського та Відділу академічної мобільності студентів університету, що надали можливість здобути безцінний досвід навчання закордоном.

 Air Jordan VII 7 Retro Championship