Участь студентів ФСП у Міжнародному молодіжному освітньому таборі «Берген-Бельзен»

Студенти ФСП Софія Потапенко (спеціальність 281 Публічне управління та адміністрування), Надія Оногуекхіан-Хаберт (спеціальність 054 Соціологія) та доцент кафедри історії Віталій Бузань взяли участь у Міжнародному молодіжному освітньому таборі Берген-Бельзен» (Німеччина), який в цьому році через карантинні обмеження відбувався в онлайн режимі з використанням цифрових інструментів: Zoom, Discord, Mural, вебсайт тощо.

У заході взяло участь близько 50 людей з 8 країн світу. Учасники прослухали лекції та обговорили на тематичних семінарах історію концентраційного табору Берген-Бельзен, місця пам’яті, політику пам’яті, комеморативні практики, становище в’язнів німецьких концтаборів, військовополонених, внутрішньо переміщених осіб, переслідування і знищення нацистами євреїв, ромів.

Пізнавальним для молоді було ознайомлення з джерелами особового походження (спогадами, щоденниками, життєписами) та безпосереднє спілкування зі свідками подій. Зокрема, учасники поговорили через Zoom з колишнім в’язнем німецького концтабору, який поділився спогадами про події минулого. Під час занять
підіймалися також питання протидії дискримінації й ксенофобії на сучасному етапі.

Отже, студенти ФСП завдяки участі в цьому освітньому заході отримали нові знання та набули практичного досвіду комунікації й професійної взаємодії в інтернаціональному й мультикультурному середовищі.