Вітаємо з Днем захисника України!

14 жовтня Україна відзначає День захисника Вітчизни. Але саме цей день поєднує в собі декілька свят – Свято Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.

Свято Покрови є одним з найбільш шанованих релігійних свят осені. Покрову почали святкувати у Візантії в X столітті на згадку про чудесне визволення Константинополя від нападників. Спочатку це свято було суто дівочим. До 14 жовтня закінчувалися найважливіші роботи на землі і можна було нарешті готуватися до весілля. Час від Покрови вважався дуже сприятливим до одруження. Якщо молодята зіграють весілля на Покрову – будуть жити душа в душу!

За часів Запорізької Січі свято плавно змінило свій гендерний знак з жіночого на чоловічий і отримало назву «Козацька Покрова». Для січовиків Богородиця була заступницею і покровителькою, а Покрова символізувала своєрідний захисний небесний щит і захист від ворогів. Тоді і виникає новий тип ікони – «Козацька Покрова». На ній зображають українських гетьманів, церковних ієрархів і державних діячів, покритих омофором Богородиці. Козацтво – це центральне явище історії України (XVI-XVIII ст.), яке втілює в собі найкращі риси українського народу, стало творцем нової форми державності на українських землях.

14 жовтня відзначають День захисника України, свято стало держаним з 2014 року. В цей день шанують всіх Героїв-захисників та Героїнь-захисниць, які захищали та продовжують боронити нашу Державу, відстоюючи її незалежність та територіальну цілісність!

Вітаємо всіх зі Святом! Бажаємо міцного здоров’я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, а також відродження найкращих національних традицій.

Привітання до Дня захисника України