Вітаємо зі 150-річчям Лесі Українки!

25 лютого 2021 року Україна відзначає 150-річчя з Дня народження Лесі Українки (1871-1913) – геніальної української письменниці, поетеси, перекладачки та культурної діячки. Вона входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, брала активну участь в українському національному русі. Попри важку хворобу Леся Українка (справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач-Квітка), ніколи не нарікала на свою долю, а продовжувала боротися і писати шедеври, які увійшли в історію української прози та поезії. Леся Українка стала в авнгарді творчих сил, що виводили українську літературу на широку арену світової літератури. Її творчість – це джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу!

Музей Лесі Українки в Києві – один з музеїв Українського Парнасу, відкритий в 1962 році. Знаходиться по вулиці Саксаганського, 97. Музей розташований в десяти кімнатах будинку, в якому жила письменниця в різні часи з 1890 до 1909 року.