9 непотрібних звичок, через які ми витрачаємо час даремно

Ви постійно поспішаєте, але все одно вам не вистачає часу? У вас величезна кількість справ, але ними ніколи займатися. Як усе встигати й водночас знаходити час для повноцінного дозвілля та відпочинку? Адже проблема не лише в нестачі часу, але й у неефективності його використання. Ви самі собі заважаєте, не помічаючи цього, і це вас уповільнює.

1. Ви прагнете бути ефективними. «Переважна кількість осіб із дитинства засвоїли, що марнотратство та безтурботність – це гріх і ознака безвідповідальності. Ви боїтеся, що вас засудять. Ви намагаєтеся, щоб ніхто не дізнався про ваші «недоліки», адже почуття провини дуже болісне», – пояснює клінічний терапевт Аарон Кармін.

2. Ви намагаєтеся комусь щось довести. Водночас ви не знаєте, що саме доводите й коли вже досить, тому не розумієте, коли треба зупинитися, і продовжуєте «працювати даремно». Це болючий досвід, через який ви витрачаємо набагато більше сил і часу, ніж вимагає ситуація.

3. Ви намагаєтеся привернути чиюсь увагу, змусити інших людей вас помітити. Вам здається, що це доводить вашу цінність, як особистості, й допомагає усунути сумніви та невпевненість у собі. Ви не зможете позбутися цього, поки не навчитеся шукати джерело впевненості в собі самих. Якщо ви перестанете потребувати похвали інших, то зекономите купу часу.

4. Ви влаштовуєте боротьбу за владу, намагаючись з’ясувати, хто правий, а хто ні; хто є вищим, а хто є нижчим у ієрархії. «Переможець» отримує владу та контроль, «той, хто програв» їх втрачає, і сприймає це дуже болісно. «Ви можемо все життя витрачати свій час, намагаючись уникнути втрати контролю, до того ж не розуміючи, що означає цей контроль та як їм правильно розпоряджатися», – підкреслює Аарон Кармін.

5. Ви намагаєтеся виплеснути свій гнів, помстившись кривднику. Але помста зазвичай породжує відповідь. Ви обидва витрачаєте на це час і сили, які вже не повернути.

6. Ви опускаєте руки й втрачаєте мотивацію, якщо проблему не вдалося вирішити з першого разу. Ви картаєте себе за невдалу спробу, ніби це вам якось допоможе. «Ніякого сенсу в принизливій самокритиці після невдачі немає, так ми лише посилюємо нашу невпевненість в собі», – нагадує Аарон Кармін.

7. Ви намагаємося запобігти можливій неприємній події у майбутньому. Ми уявляємо якусь ситуацію й намагаємося її не допустити. «Якщо я сьогодні не закінчу звіт, начальник буде на мене кричати».

8. Ви намагаєтеся взяти на себе відповідальність за інших людей, попри те, що вони здатні самі за себе відповідати. Насправді ви не намагаємося їм допомогти, а просто задовольняємо так свою глибоку потребу бути комусь потрібними.

9. Ви довго чекаєте ідеального моменту, щоб почати діяти. Але такий момент ніколи не настане. Ви приймаєте рішення, а потім починаєте в них сумніватися. Оскільки ви не знаємо точно, як правильно вчинити, ви тягнете час і нічого не робите.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
ФСП School ⚡️ Зимова школа демократії ФСП
Вступ на бакалаврат
Вступ до магістратури
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
День відкритих дверей
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email