Дайджест «Консультації Першої інноваційної онлайн юридичної клініки КПІ ім. Ігоря Сікорського» №1

Підкажіть будь ласка. Я купив квартиру в кредит. Можу я здавати її в оренду третій особі. І як взагалі кредитор може обмежити мене в її використанні.

Всі обмеження вашого права на куплену квартиру можуть бути передбачені тільки в договору купівлі-продажу квартири. Якщо за цим договором право власності вже перейшло до вас (а так воно швидше за все і є), а прямої заборони на здачу в оренду немає, то ви можете спокійно здавати її в оренду.

Мене цікавить ось таке питання: чи можна фотографувати в супер маркетах, ресторанах, кафе, громадський місцях і при цьому не порушуючи закону. І на яких підставах мені можуть заборонити фотографувати і навпаки як я можу довести що можу фотографувати в цьому місці.

Територія магазинів, ресторанів, кафе і т.д. є їх приватною власністю (може бути і в оренді, але це не має значення в даному випадку), тому вони самі можуть встановлювати правила для проведення фотографування.

Чи можна повторно звертатися до одного і того ж аппеляційного суд по одній і тій же справі?

Можна якщо справа не розглядалася по суті, а перша ваша скарга була вам повернена або залишена без руху (ст. ст. 121, 297 Цивільного процесуального кодексу).

Чи може ФОП на спрощеній системі здійснювати продаж тютюнових виробів?

Не можуть бути платниками єдиного податку груп 1 – 3 суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи – підприємці), які здійснюють виробництво, імпорт, експорт, продаж підакцизних товарів (крім діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин). (п.п. 3 п.п. 291.5.1 ПКУ)

При цьому до підакцизних товарів, зокрема, належать ( п. 215.1 ПКУ): тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

Висновок: на вашій системі оподаткування така діяльність без ризику порушення вимог системи оподаткування не можлива.

Якщо ФОП на спрощеній системі все ж має намір здійснювати продаж тютюнових виробів?

В такому випадку буде перехід на загальну систему оподаткування з першого числа місяця, що настає за податковим звітним кварталом, у якому мали місце «заборонені» продажі ( п.п. 5 п.п. 298.2.3 ПКУ). При цьому з доходу, отриманого від продажу підакцизних алкогольних напоїв та тютюнових виробів, доведеться сплатити ЄП за подвійною ставкою — 6 % або 10 % ( п.п. 3 п. 293.5 ПКУ).

Чи може ФОП на спрощеній системі здійснити продаж тютюнових виробів шляхом укладення договору з іншою особою?

Торгівлю підакцизними товарами для тих хто на спрощеній системі заборонено незалежно від виду договору. Тобто продавати заборонені товари не можна і через посередників за договорами комісії або доручення. Про це податківці говорять у консультації з під категорії 107.03 БЗ.

Яка вартість ліцензії на продаж тютюнових виробів?

Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міст Києва та Севастополя на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 м2, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами становить 2 тис. грн на кожне місце торгівлі.

Формулювання запитань збережено в оригіналі.
Консультації носять ознайомчий характер.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
ФСП School ⚡️ Зимова школа демократії ФСП
Вступ на бакалаврат
Вступ до магістратури
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
День відкритих дверей
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email