Дайджест «Консультації Першої інноваційної онлайн юридичної клініки КПІ ім. Ігоря Сікорського» №2

Ми з колишнім чоловіком розведені, він живе окремо, але прописаний у нас. За квартплату і все інше не платить. Чи можу я приватизовувати квартиру (у нас однокімнатна і двоє дітей) без його згоди? Або, подавши позов до суду, виписати його?

Так, у вашому випадку необхідно спочатку виписати колишнього чоловіка з квартири (як ви правильно помітили через суд), а потім ви вже зможете без проблем самостійно приватизовувати квартиру.

Так, у вашму випадку необхідно спочатку виписати колишнього чоловіка з квартири (як ви правильно помітили через суд)

Чи можливе розлучення  подружжя, якщо дитині немає року?

Частина 2 статті 110 Сімейного Кодексу України чітко і конкретно відповідає на це питання: розлучатися не можна протягом року після народження дитини. Тобто як тільки виповнюється дитині один рік, суд повинен прийняти ваше позовну заяву про розлучення. До цих пір він буде або відмовляти вам у відкритті провадження, або буде зобов’язаний закрити його, якщо помилково воно все-таки було відкрито.

Разом з цим, існують і певні винятки.

Розірвати шлюб, якщо в сім’ї росте дитина до року, можна, якщо:

– Якщо одним із подружжя було скоєно злочин щодо іншого з них або дитини (ч.4 ст. 110 СК України);
– Якщо батьком дитини був визнаний інший чоловік (не чоловік з подружжя) або суд виключив дані про батька дитини з актового запису про народження.

Підкажіть будь ласка, керівник підприємства змушує оформлювати відпустку без збереження заробітної плати на період карантину

Законом України «Про відпустки» (стаття 4 ч. 1 п. 5, статті 25, 26) передбачено надання двох видів відпусток без збереження заробітної плати:

– відпусток, що надаються працівникам в силу суб’єктивного права, що належить їм за законом, тобто в обов’язковому порядку, і відпусток, що надаються за погодженням сторін (роботодавця і працівника).

У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою цієї статті (ч. 2 ст. 26 Закону).

Таким чином згідно норм законодавства надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати здійснюється в інтересах саме працівників за їх бажанням, а не з ініціативи роботодавця.

Будь-які форми тиску на працівника з метою змусити написати його заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати є протиправними.

Доброго дня! В мене 5 дітей і моїй дитині відмовляють на безкоштовний білет на поїзд до Києва. Сказали що на залізничні квитки пільги не діють! Дитині 14 років .Чи правда це? І що робити в мому випадку! Дякую!!!

Діти з багатодітних сімей мають право на безкоштовний проїзд залізничним транспортом лише приміського сполучення.

Добрий день! Хотів запитати до якого органу слід звертатись трудовому колективу, якщо підприємство не виплачу йому заробітну плату більше трьох місяців? Одразу до суду, чи спочатку до Державної служби України з питань праці?

Для початку необхідно звернутись до керівника підприємства з письмовою заявою щодо виплати заборгованості – можливо, ситуація вирішиться і без втручання судів. Але якщо таке звернення не матимете відповіді хоча б 2 тижні, то можна звертатись до суду з позовом про стягнення зарплати та компенсації за затримку. За більш детальною консультацією можете звернутись до Громадської приймальні УГСПЛ на електронну пошту gp.ugspl@gmail.com або за телефоном 0443839519 або 0949286519.

Звертатись до Державної інспекції України з питань праці із скаргою можна одночасно із зверненням до суду. Але вимоги спочатку звернутись в інспекцію, а потім до суду, немає.

Як отримати ліцензію на продаж тютюнових та алкогольних виробів?

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, в якій має бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються:

  • адреса місця торгівлі;
  • перелік РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах ДФС.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання зазначаються адреса місця торгівлі і перелік ЕККА та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; ре­єстраційні номери КОРО, які знаходяться у місці торгівлі.

У заяві на видачу ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами зазначається адреса місця торгівлі.

У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання відповідно до Закону № 481 документів.

Які вимоги до зберігання тютюнових та алкогольних виробів?

Зберігання алкогольних напоїв та тютюно­вих виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Форму заяви про внесення місць зберігання алкогольних напоїв (тютюнових виробів) до Єдиного Державного реєстру та Порядок ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання затверджено наказом № 251.

До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається суб’єкту господарювання протягом семи календарних днів від дня подання заяви.

Що забороняється при продажі тютюнових та алкогольних виробів?

Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

  • особами, які не досягли 18 років;
  • особам, які не досягли 18 років;
  • у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;
  • у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
  • у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
  • з торговельних автоматів;
  • на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);
  • поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);
  • у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;
  • з рук;
  • у не визначених для цього місцях торгівлі.
Яка може бути відповідальність при продажі тютюнових та алкогольних виробів?

Відповідальність:

Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій – 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 17 000 грн. Роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу тютюнових виробів – 100 % вартості наявних у суб’єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10 000 грн.

Перелік випадків відповідальності зазначено в частині початку ведення діяльності без ліцензії та щодо можливості встановлювати ціну за виріб вищу чим визначена. Перелік не виключний.

Мені поставили неякісні футболки в магазин. З 46 футболок всі з дефектами, а саме: 1) неякісний друк зображення, який є невідповідний затвердженому макету, умовам специфікації та договору; 2) сліди підтікання та розмивання червоної та жовтої фарби в надписах та частково на зображенні на футболках; 3) іншої якості та відповідно моделі, торгової марки футболки ніж я замовляла, тобто невідповідної умовам специфікації та договору; 4) відбивання внутрішнього друку на лицеву сторону футолок (фактично друк наскрізь тканини). Що мені робити? Я можу їх повернути? Гроші я вже оплатила. Як повернути гроші?

Ми так розуміємо, що ви уклали договір поставки футболок. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Стаття 662 ЦК України визначає, що продавець зобов’язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.

продавець повинен одночасно з товаром передати покупцеві його приналежності та документи (технічний паспорт, сертифікат якості тощо), що стосуються товару та підлягають переданню разом із товаром відповідно до договору або актів цивільного законодавства.

Якщо за договором купівлі-продажу переданню підлягає товар у певному співвідношенні за видами, моделями, розмірами, кольорами або іншими ознаками (асортимент), продавець зобов’язаний передати покупцеві товар в асортименті, погодженому сторонами (ч.1. ст.671 ЦКУ).

За ст. 672 ЦКУ, Якщо продавець передав товар в асортименті, що не відповідає умовам договору купівлі-продажу, покупець має право відмовитися від його прийняття та оплати, а якщо він вже оплачений, – вимагати повернення сплаченої за нього грошової суми.

За ч.2. ст.672 ЦКУ, якщо продавець передав покупцеві частину товару, асортимент якого відповідає умовам договору купівлі-продажу, і частину товару з порушенням асортименту, покупець має право на свій вибір:
1) прийняти частину товару, що відповідає умовам договору, і відмовитися від решти товару;
2) відмовитися від усього товару;
3) вимагати заміни частини товару, що не відповідає асортименту, товаром в асортименті, який встановлено договором.

За ч.3. ст.672 ЦКУ, У разі відмови від товару, асортимент якого не відповідає умовам договору купівлі-продажу, або пред’явлення вимоги про заміну цього товару покупець має право відмовитися від оплати цього товару, а якщо він вже оплачений, – вимагати повернення сплаченої за нього грошової суми.

Відповідно до ч.1 ст. 673 ЦКУ продавець повинен передати покупцеві товар, якість якого відповідає умовам договору купівлі-продажу.

За ч.2. ст. 673 ЦКУ Якщо продавець при укладенні договору купівлі-продажу був повідомлений покупцем про конкретну мету придбання товару, продавець повинен передати покупцеві товар, придатний для використання відповідно до цієї мети.

За ч.3. ст. 673 ЦКУ У разі продажу товару за зразком та (або) за описом продавець повинен передати покупцеві товар, який відповідає зразку та (або) опису.

За ч. 4. ст. 673 ЦКУ Якщо законом встановлено вимоги щодо якості товару, продавець зобов’язаний передати покупцеві товар, який відповідає цим вимогам.

Продавець і покупець можуть домовитися про передання товару підвищеної якості порівняно з вимогами, встановленими законом.

Статтею 678 ЦКУ визначено, що покупець, якому переданий товар неналежної якості, має право, незалежно від можливості використання товару за призначенням, вимагати від продавця за своїм вибором:
1) пропорційного зменшення ціни;
2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Ч.2 ст. 678 ЦКУ: У разі істотного порушення вимог щодо якості товару (виявлення недоліків, які не можна усунути, недоліків, усунення яких пов’язане з непропорційними витратами або затратами часу, недоліків, які виявилися неодноразово чи з’явилися знову після їх усунення) покупець має право за своїм вибором:
1) відмовитися від договору і вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми;
2) вимагати заміни товару.

Отже, Ви маєте право на повернення сплаченої грошової суми за неякісну продукцію – футболки. Для цього Вам необхідно звернутися до Постачальника з відповідною претензією і послатися на вище вказані норми законодавства.

Формулювання запитань збережено в оригіналі.
Консультації носять ознайомчий характер.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

Back
ФСП School ⚡️ Зимова школа демократії ФСП
Вступ на бакалаврат
Вступ до магістратури
Чат для вступників
Канал «Абітурієнт ФСП КПІ»
День відкритих дверей
Контакти відбіркової комісії
Розклад занять
Email