Європейський день пам’яті про Праведників народів світу

Нещодавно, 6 березня, відзначався Європейський день пам’яті про Праведників народів світу. Це почесне звання надається людям, які ризикуючи власним життям рятували євреїв від смерті під час Голокосту. Вони переховували євреїв, забезпечували їх підробленими документами, допомагали втекти з гетто. Німецька окупаційна адміністрація найчастіше розстрілювала рятівників та їх родини.

Дії цих людей під час Другої світової війни дали можливість багатьом євреям з окупованих нацистами територій Європи врятуватися від страти або відправлення до таборів смерті. На цей час 2659 українців отримали звання Праведників народів світу. «Той, хто рятує одне життя, рятує весь світ».

На фото 1 та 2: Голда Меїр (міністр закордонних справ Ізраїлю) та Марія Бабич (перша українка, яка отримала звання Праведник народів світу) під час церемонії відкриття Алеї Праведників народів світу в Єрусалимі (01 травня 1962 р.).

Фото 3: Медаль, якою нагороджують Праведників народів світу.